Şimdi Yine Oldu! 2 Büyük Çöküşte Olan Şey! Kripto Paralar Düşebilir!

Özet

  • önceki çöküşlerde yaşanan olay tekrar oldu. Bu en son yaşandığında FTX çöküşüyle piyasa yerle bir olmuştu.
22:51
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyat 22.200 dolar seviyesinde bulunuyor ve Powell hiç iyi şeylerden bahsetmedi. Cuma günü kritik bir veri gelecek. Hafta ise enflasyonun yeniden yükselip yükselmediğini göreceğiz. Yazı hazırlandığı sırada Elon Musk bir etkinlikte konuşuyor ve yarım saattir kripto paralardan bahsetmedi. Gündem ortalamanın üstünde yoğun ve son 2 büyük kripto çöküşünde olan şey yeniden oldu.

Kripto Paralar Düşebilir

Bugün 2012 yılına ait 40.000 Bitcoin (BTC) hareket etti ve Powell’ın açıklamaları bittiği sırada bunu gördük. Anıl (anlcnc1) isimli popüler on-chain analistinin paylaştığı alarm geçmişte yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda bize ciddi bir uyarı olabilir. Balina cüzdanı hareket ettiğinde saat 20:54’ü gösteriyordu ve 2 ayrı cüzdana 9.825 ve 30.174 BTC dağıtıldı. Anıl kendi hesabından şunları yazdı;

“En son Mart 2022 tarihinde hareket etmiş fakat 2012 yılına ait 40K Bitcoin cüzdandan çıkarılarak 2 ayrı cüzdana 9.825 – 30.174 şeklinde bölündü. Hala sadece taşınma, cüzdan değişikliği görünümü mevcut. 9,825 Bitcoin‘de bölünmeler başladı… 2012 yılından beri ilk defa 40K Bitcoin’de bölünme başladı ürkütücü bir hareket… Bitfinex’in hacklenen Bitcoin’lerine geçen sene ABD adalet bakanlığı el koymuştu ve 94 Bin adetti. Alıntıdaki cüzdan o olabilir mi diye sorgulanıyor söyleyeyim; hayır olamaz çünkü o buydu bilginiz olsun dostlar. (bc1qazcm763858nkj2dj986etajv6wquslv8uxwczt)”

Daha önce benzer hareketler olduğunda kripto paralarda sert düşüşler görmüştük.

  • Haziranda 40K BTC bölündü aylar sonra Tesla satışını açıkladı.
  • Kasımda 74K BTC bölündükten sonra FTX çöktü.

İkisi de kripto para piyasalarında büyük satışları beraberinde getirmişti.

Gizem Çözüldü

22:36’da @anlcnc1 bu Bitcoin’lerin ABD’nin ele geçirdiği Silkroad ile bağlantılı varlıklar olduğunu paylaştı. Ancak yine de varlıkların neden bölündüğü bilinmiyor. Deep Web pazarı olan Silkroad kapatılmış ve Ross Ulbricht ile bağlantılı Bitcoin’ler yer altında gizlenmiş bir kasada bulunmuştu. Zhong tarafından çalınan varlıklar suç geliri olduğu için ABD’nin kontörlüne geçti. Ancak bugün bu BTC’lerin hareket ettirilmesi son derece enteresan. Örneğin MTGOX ile bağlantılı cüzdanlar olsa alacaklılara dağıtılması ihtimalinden bahsedilebilir burada böyle bir durum da söz konusu değil.

Belki de ABD yönetimi varlıkları güvene almak için böyle bir adım atıyordur? Ya da satışının yapılıp hazineye aktarılması için varlıklar harekete geçirilmiş olabilir. ABD tarafından hareket ettirilen varlıklarla ilgili ilerleyen günlerde resmi bir açıklama duymamız muhtemel.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI