Sıcak Gelişme: Müjde Çin’den Geldi! Hong Kong, Web3 ve Kripto Açıklaması!

Özet

  • Kripto para yatırımcılarının yüzü bu sefer gülebilir. Üst düzey yetkilinin ağzından bal damlıyor.
08:23
9 Nisan 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

ABD’nin çatık kaşlı yaklaşımı sebebiyle kripto para yatırımcıları artık Çin’e umut bağladı. Hong Kong cephesinde önemli bir gelişme var. Kripto para yatırımcıları Haziran ayı itibariyle daha özgür hareket edebilecek. Ayrıca bölgedeki kurumsalların kripto paralara giriş yapmasının önündeki yasal engeller de büyük ölçüde kalkmış olacak. Peki Hong Kong cephesindeki son gelişmeler neler?

Hong Kong Web3

Hong Kong Mali Sekreteri, Hong Kong’un Web3 için “uygun düzenleme” ve “gelişimin teşvik edilmesi” stratejisini benimseyeceğini belirten bir makale yayınladı. Ayrıca, dünyanın kontrol edilebilir riskler öncülüğünde Web3 inovasyonu için en geniş alanı kimin yaratabileceği konusunda yarıştığını söyledi. Yalnızca bu hafta, Hong Kong’da Web3, dijital ekonomi, finansal teknoloji vb. ile ilgili en az dört büyük ölçekli seminer düzenlendi.

“Web3 temalı bir başka bir etkinlik sektör içinden kişilerin ev sahipliğinde gerçekleşti. Bu yıl ilk kez Hong Kong’da düzenlendi ve Hong Kong’un Web3 vizyonu ve geliştirme stratejisinin sektör içinden büyük ilgi gördüğünü yansıtıyor. Etkinlik, Web3 ve blockchain teknolojisinin gelişimi, Web3’ün popüler uygulamaları ve ilgili küresel düzenlemeler gibi konulara odaklanacak ve Web3’ün dünya çapında en ileri düzeyde geliştirilmesi için değişim ve karşılıklı ilerleme için bir platform oluşturacaktır. Bu hafta sık sık etkinlikler olacak ve Web3 altyapısı, ticaret platformları, sanal varlıklar, cüzdanlar ve ödeme araçları, ağ dahil olmak üzere önde gelen Web3 şirketlerinin veya yeni kurulan şirketlerin birçok kurucusu ve üst düzey yöneticisi konferansa katılmak için Hong Kong’da bir araya gelecek.”

Hong Kong Mali Sekreteri’nin ağırlıklı olarak kripto para şirketlerinin katıldığı bu etkinlikten gururla bahsediyor olması yatırımcılar için umut vericidir.

Web3 Rekabeti

Web3’ün geliştirilmesi için küresel rekabet de derinleşiyor. Bu alanda devasa büyüme fırsatı gören devletler daha fazla girişimi ülkesine çekmek için mücadele ediyor. Diğer taraftan inovasyonun ana vatanı olarak görülen ABD yıllardır altcoinler menkul kıymettir/emtiadır tartışmalarına ev sahipliği yapıyor. Çin faktöründen dolayı birçok altcoin bölgede merkez açma hedefinde, daha iyi düzenleyici ortamda daha fazla kripto şirketi web3 odaklı çalışmalarına rahat bir şekilde kafa yorabilecek.

“Aslında, Web3’ün geliştirilmesi için küresel rekabet de derinleşiyor. İster mevcut temele dayalı bir reform, ister “yıkıcı bir yenilik” olsun, nihai hedefi, gerçek hayat ve reel ekonomi için sıkıntılı noktaları çözmekten, verimliliği artırmaktan ve daha kapsayıcı ve kapsayıcı kalkınmayı teşvik etmekten ayrılamaz. Örneğin, yeşil finansın bir sonraki aşamasının yeniliğini kolaylaştırmak için tahvil piyasası için “tokenizasyon” teknolojisinin nasıl kullanılacağı; başka bir örnek, blockchain teknolojisinin kullanımını keşfetmektir. Bu gerçek dünya senaryolarının uygulanması, daha derinlemesine tartışmamızı ve öncü inovasyonumuzu bekliyor. Tabii ki, geçen süre boyunca, sanal varlık piyasası büyük ölçüde dalgalandı ve bazı kripto para borsaları son zamanlarda kapandı, bu da toplumdaki bazı kişilerin Web3’ün beklentilerinden şüphe duymasına neden oldu. Ancak, bunun Web3’ü ileriye taşımak için doğru zaman olduğuna inanıyoruz. 2000’li yılların başlarını hatırlatan dünya, internetin yükselişini ve balonun patlamasını da yaşadı. Bu döngüden sonra piyasa katılımcıları sakinleşti. Spekülasyon dalgasından sonra, kalan güçlü oyuncular daha çok teknolojik yenilik, pratik uygulama ve değer yaratma alanlarında rekabet etmeye ve reel ekonominin kalitesinin iyileştirilmesine katkıda bulunmaya odaklanacaklar. Web3’ün yenilikçi gelişim yolunda istikrarlı bir şekilde ilerlemesi için, hem “uygun düzenlemeyi” hem de “gelişimi teşvik etmeyi” vurgulayan bir strateji benimseyeceğiz.”

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI