X


Sıcak Gelişme: Dogecoin Resmi Hesabından Paylaştı!

Dev restoran zinciri kripto para ödemelerini başlatacak mı?
22:51
25 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden Dogecoin için önemli bir tavsiyede bulundu. McDonalds’ın ödemelerde Dogecoin kabul etmesini tavsiye eden Tesla CEO’su henüz bir cevap alamasa da Dogecoin ekibi bunun mümkün olduğunu düşünüyor.

Dogecoin Resmi Hesabından Paylaştı

Son yapılan paylaşımda sevimli Shiba Inu cinsi köpek hangi burger zincirinin ödemelerde Dogecoin kabul edeceğini anlamaya çalışıyor. Bitcoin fiyat grafiğinin McDonald’s logosunu andırması birkaç gündür sosyal medyada meme paylaşımlarına konu oldu.

Kripto para topluluğu tarafından düşüşlerde yaygın olarak paylaşılan meme popüler isimlerin McDonalds’da işe girdiğini hikaye ediyor. Fiyat öylesine düşer ki, kripto para zenginleri yaşamlarını devam etmek için göçmenlerin ve düşük ücrete çalışmak zorunda kalanların yaptığı gibi McDonalds’da işe girmek zorunda kalır.

Son günlerde bu paylaşımlar arttığı için McDonald’s resmi hesabından aşağıdaki paylaşımı yapmıştı.

McDonald’s Kripto Para Ödemelerini Kabul Eder Mi?

Özellikle Dogecoin ödemelerinin şirket tarafından kabul edilmesi bedavaya ciddi reklam olabilir. Hatta sırf bu yüzden Elon Musk gibi bir ismi reklamlarında oynatma imkanına bile kavuşabilirler. Şirketin sosyal medyada dolan paylaşımlara duyarsız kalmaması “acaba McDonald’s kripto ödemelerini başlatacak mı?” sorusunu akıllara getirdi.

Tesla ödemeleriyle bu yıl uçuşa geçen Bitcoin, 2022 yılında McDonalds’ın kripto paralarla ödeme kabulüne başlamasıyla yeniden büyük rallisine başlayabilir. Üstelik şirketin bunu tüm dünyadaki şubelerinde de yapması gerekmiyor. En popüler 5’inci caddedeki şubesinde bile Dogecoin ve Bitcoin ödemelerini kabul etmesi ciddi FOMO oluşturabilir.

Daha önce sinema zinciri AMC gibi sayısız şirket kripto paralarla ödemeleri başlattı. Bu onlara hem yeni müşteriler hem de daha fazla tanınırlık getirdi. McDonalds’ın Türkiye şubelerinde böyle bir çalışma yapmasına imkan yok. Çünkü ülkemizde kripto paraların ödemelerde kullanımı yasak.

Yakın gelecekte McDonalds’ın kripto para topluluğuna karşı nasıl bir pozisyon alacağını hep beraber göreceğiz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar