X

Sıcak Gelişme: Amerika’nın En Büyüğü Kripto Para Hizmeti Başlatıyor!

Kripto para ekosistemine yüz milyarlarca dolar akabilir!
18:23
18 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

SEC tarafından verilen Bitcoin ETF onayı önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bu doğrultuda kurumsal şirketlerin kripto odaklı çalışmaları da artıyor. SEC tarafından verilen onay daha fazla şirketi kripto odaklı çalışmalar yapma konusunda cesaretlendiriyor. Amerika’nın en büyük aracı kurumu Interactive Brokers (Interactive Brokers LLC)’da bu kervana katıldı.

Milyarlarca Dolar Kriptoya Akacak

Pomp (@APompliano) tarafından yapılan duyuruya göre Interactive Brokers önemli bir adım atıyor. Şirket ABD genelindeki kayıtlı yatırım danışmanlarını Bitcoin ve kriptolara yatırım yapmaları için yetkilendirecek. Pomp (@APompliano)’a göre yüz milyarlarca doların piyasa akışı bu gelişmeyle birlikte daha kolay hale gelecek.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara son birkaç yıldır daha fazla ilgi duyduğu elbette biliniyor. Ancak Amerika’daki düzenleyicilerin konuyla ilgili net bir tavır takınmıyor oluşu bu girişimleri engelliyordu. Tesla ve MicroStrategy gibi şirketler milyarlarca doları kripto para ekosistemine akıtsa da bugüne kadar onları takip eden az sayıda şirket oldu. ETF onayını bu noktada büyük bir devrim olarak görmek gerekiyor.

Interactive Brokers Kriptoya Başladı

Paxos Trust Company aracılığıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) saklama hizmeti verilecek. Kayıtlı Yatırım Danışmanları dünyanın her yerinden hisse senetleri, opsiyonlar, vadeli işlemler, tahviller, yatırım fonları ve ETF‘lere ek olarak müşterilerinin kripto para birimindeki pozisyonlarını tek bir ekrandan yönetme ve tümü özelleştirilebilir raporlarla tek bir platformda gösterme gücüne sahip olacak.

Interactive Brokers Pazarlama ve Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı Steve Sanders şunları söyledi:

“İyi çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak küçük bir varlık yüzdesini kripto para birimine tahsis etmek giderek daha yaygın hale geldi ve danışmanlar müşterilerine kripto para birimi önermek isteyebilir”.

Paxos ile kripto para ticaretinin komisyonları sadece %0,12- %0,18 gibi düşük rakamlar olacak.

Interactive Brokers Group iştirakleri, tek bir IBKR Entegre Yatırım Hesabından dünya çapındaki müşterilerine 135 ayrı pazarda ticaret ve saklama hizmeti sunuyor. Kripto paraların portföylerde %5-10 gibi oranlarda yer etmesi artık daha yaygın hale geldi. Özellikle enflasyonla mücadele hususunda birçok yatırım uzmanı şirketlere ve bireylere bunu tavsiye ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar