Sıcak Gelişme: Altcoin Dakikalar İçinde %50 Düştü! Bugün Uyarmıştık!

Daha bugün ciddi bir düşüş yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyarmıştık. Beklenen düşüş çok geçmeden gerçek oldu.
20:09
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün yaptığımız uyarının ardından en büyük kripto para borsalarında listelenen altcoin yüzde 50 değer kaybetti. Dakikalar içinde yaşanan düşüş daha fazla yükseliş bekleyen yatırımcılara ciddi anlamda zarar verdi. Peki bu altcoinle ilgili neden bir uyarı yayınladık? İşte detaylar?

BOND Token Son Dakika

Bugün yayınladığımız uyarı yazısında %1046 oranında artış yaşayan BOND tokenden bahsetmiştik. Santiment tarafından yayınlanan grafikte 100 ila 100 bin BOND bulunan yatırımcıların ralli boyunca tuttukları BOND’ları sattıkları belirtiliyordu. Daha fazla satışın gelebileceği uyarısında bulunuldu ve beklenen oldu. Aşağıdaki grafikte yüklü satışların fiyatı kısa süre içinde nasıl dibe çektiğini görüyorsunuz. Düşüş beklentisini paylaştığımız BOND Token haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Balina işlemlerinin zirveye ulaşması sebebiyle düşüş sinyalini paylaşan Santiment, BOND token fiyatının büyük bir düzeltmeye hazırlandığını açıkladı. Düşüş beklentisiyle ilgili analize yukarıdaki BOND token haber linkinden ulaşabilirsiniz.

Kripto Paralar ve Risk

Yatırımcılar özellikle son dönemlerinde ciddi büyüme yaşayan altcoinlerin bunu devam ettireceğine dair yaygın bir iyimserlikle hareket ediyor. Ancak bir altcoin kısa sürede 10 kat değerlendiyse muhtemelen yakında geri çekilerek konsolide olacağı seviyeleri belirleyecektir. Birçok borsa tarafından da listelendiği için ciddi ilgi toplayan BOND token benzer bir kaderi yaşadı. Fakat buradan çıkarılacak dersler var.

2020 yılında piyasaya sürülen BarnBridge DeFi projesinin yerel tokeni olan BOND, düşük piyasa değeri sebebiyle borsa listelemenin rüzgarını arkasına alarak ciddi bir büyüme yaşadı. Özellikle piyasaların düşüş yaşadığı günlerde gördüğümüz bu büyüme birçok balinanın dikkatini çekti. Bazı düşük hacimli altcoinler balinalar tarafından kasıtlı olarak zirveye çıkartılır ve hacimli satışlarla dibe çekilir. Geçtiğimiz yıllarda bu tarz pump/dump organizasyonlarını daha sık görüyorduk. 2 yıldır da düşük hacimli altcoinlerde benzer hareketleri az da olsa görebiliyoruz.

BarnBridge v2 çalışmaları balina hareketlerine de eklenince bireysel yatırımcılar da kervana katılmıştı. Ethereum balinalarının en fazla yatırım yaptığı 3 altcoinden biri olan token bugün %50 düşerek 9,58 dolara kadar geriledi. BOND token geçtiğimiz yıl Kasım ayında 75 dolara ulaşarak ATH seviyesini belirlemişti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar