X

Shibacoin (SHIB) Benzeri Token ve Coinler! Dev Memes Token Arşivi!

Şaka coinlerin toplam market değeri 80 milyar dolara yaklaştı! Yeni Shiba Inu (SHIB)'lar hangileri?
14:40
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Bugün itibariyle en büyük 10 kripto para arasında 2 şaka coin bulunuyor. Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ilk 10’un sonunda yer alıyor. Piyasa değeri olarak sadece iki şaka coin 77 milyar doları temsil ediyor. Yani bu rakam Tether (USDT)’ın toplam değerinin de %10 üzerinde, peki ilk 10 veya 50 kripto para arasında daha fazla şaka coin görebilir miyiz? Shiba Inu (SHIB) benzeri şaka coinler hangileri?

Shiba Inu (SHIB) ve Memes Token Mantığı

Memes tokenler veya şaka coinleri topluluk odaklı projelerdir. Dogecoin (DOGE) ile başlayan bu serüven birçok yeni şaka coinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Fakat çoğu 2021 yılına kadar büyük bir destek bulamadı ve silinip gitti. Peki ama neden 2021 yılında marketin en büyük 10 kripto parasında 2’si şaka coin oldu?

Bunun cevabı oldukça basit, kripto para ekosistemine bu yıl dahil olan yaklaşık 25 milyon yatırımcı kısa vadeli ve yüksek çarpanlı kazanç fırsatları arıyor. Burada hedeflerine ulaşmak için 3 tane yolları var. Birincisi marjin işlemlerle çift haneli kaldıraç kullanarak şanslarının yaver gitmesini dilemek. İkincisi piyasa değeri düşük fakat proje olarak gelecek vaat eden gem coinlere erken dönem yatırımları yapmak. Üçüncüsü ise Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi spekülatif varlıklara yatırım yaparak %1000, %10000 kazanç fırsatları kovalamak. Bu yıl üçüncü seçenek ilk 2’ye göre daha fazla başarılı oldu. Başarılı olan yatırımcılar çevrelerine kazançlarından bahsederek daha fazla insanın üçüncü seçeneği odak alarak piyasaya yönelmesini sağladılar. Nihayet ekosistem içindeki güçlü oyuncular yani balinalar da bu eğlenceye katıldı. Fakat hiçbir yükseliş sonsuza kadar devam etmez, toplanan bu malların yeni gelen üçüncü yolcuların başına boca edileceği günlerde gelecektir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.

Shibacoin (SHIB) Benzeri Token ve Coinler Dev Arşiv!

Bugün şaka coinler inanılmaz derecede başarılı bir performans sergiliyor. Çift haneli kazançlar Bitcoin’in değer kaybına rağmen şaka coinleri buldu. Peki sıradaki Shiba Inu (SHIB) hangi token olacak? En popüler şaka coinleri hangileri? Bugün tüm bunlara cevap bulacağız.

Dogelon Mars (ELON)

Bugün %17 yükselişler 0.0000007147 dolara kadar çıktı. Bu fiyat hareketinin Bitcoin (BTC) paritesinde de aynı oranda olduğunu unutmamak gerekiyor. Shiba Inu (SHIB)’ya benzer şekilde 500 trilyon dolaşım arzı bulunan Dogelon Mars (ELON) Temmuz sonunda 0,000005 dolar ile ATH yapmıştı. İlk çıkış fiyatı ise 8 sıfırlıydı. KuCoin, Uniswap, Gate.io ve LBANK gibi platformlardan alım yapılabiliyor.

Arzın yarısı Vitalik Buterin’e gönderilirken kalan yarısı Uniswap üzerinden likidite için kilitlenmiştir. Shiba Inu (SHIB)’da aynısını yapmıştı. Bu yönden Dogelon Mars (ELON) ona çok benziyor.

Samoyedcoin (SAMO)

Diğer şaka coinlere göre dolaşım arzı çok daha az olan Samoyedcoin (SAMO) 2,7 milyar arza sahiptir. Bugün fiyatı %107 arttı ve haftalıkta kazançları %800’e ulaştı. Markette en büyük 250 kripto para arasında 247’ncidir. Yaklaşık 450 milyon dolar piyasa değeri olan Samoyedcoin (SAMO) token Hotbit ve Raydium üzerinden alınabiliyor.

Merkezi borsalarda henüz listelenmemiş olması onun en büyük fiyat katalizörü olabilir. Maksimum arz 14 milyar adettir.

Hoge Finance (HOGE)

Dolaşım arzı 403 milyar olan Hoge Finance (HOGE) bugün %57 yükseldi. Haftalık bazda kazançlar %137’nin üzerine çıktı. En büyük 300 kripto para arasında yer alan Hoge Finance (HOGE) sadece şaka coin değil, aynı zamanda DeFi ve NFT alanında da faaliyet gösteriyor.

BSC tabanlı proje Uniswap, PancakeSwap ve Gate.io gibi borsalardan alınabiliyor.

SafeMoon Inu (SMI)

Toplam 1 katrilyon maksimum arzı olan ve tamamını dolaşıma sokan SafeMoon Inu (SMI) 71 milyon dolar piyasa değerine sahiptir. Bugün %17 yükselerek 0.00007116 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Haftalık bazda ise kazançları %800’e yaklaştı. Ethereum (ETH) tabanlı ERC-20 token NFT ve Gaming alanlarında da varlık gösteriyor. Şimdilik sadece Uniswap ve ShibaSwap üzerinden alınabiliyor.

Diğer Şaka Coinler

Market değeri daha düşük ve daha riskli çok sayıda şaka coin bulunuyor. Bunlar; DOGGY (DOGGY), Doge Dash (DOGEDASH), SHIBAVAX (SHIBX), DOGEFI (DOGEFI), Dogeswap (DOGES), DogeCash (DOGEC), The Corgi of PolkaBridge (CORGIB), Akita Inu (AKITA), Kishu Inu (KISHU) ve Floki Inu (FLOKI) olarak sayılabilir. Buraya eklenebilecek 80’in üzerinde daha şaka coin bulunuyor ancak scam olma ihtimalleri çok daha yüksek oldukları için şimdilik eklemiyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar