X

Shiba Inu’da Devasa Yakım ve Balina Birikimi: Analistlerden Kritik Açıklama Geldi

Kripto para piyasası durgun bir fiyat hareketi sergilerken, önde gelen Ethereum (ETH) balinaları Shiba Inu (SHIB) birikimine devam ediyor.
10:00
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası durgun bir fiyat hareketi sergilerken, önde gelen Ethereum (ETH) balinaları Shiba Inu  (SHIB) birikimine devam ediyor.

Umut Kaynağı: Balina Birikimi ve Yakımlar

SHIB fiyatı, geçen hafta %51 artış kaydetti. Analistler, fiyat konusundaki iyimserliklerini sürdürüyor. Shiba Inu, piyasadaki ayı piyasasına rağmen geçen hafta büyük bir ralliye tanık oldu. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve diğer altcoin’ler keskin bir düşüş yaşarken, Shiba Inu fiyatı yükselişini sürdürdü. Shiba Inu, son yedi günde %51,6 arttı. Meme altcoin, Ethereum ağındaki en büyük 100 yatırımcı arasında en çok edinilen kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Kripto para piyasasındaki satış baskısı artarken, kurumsal yatırımcı satışlara devam ediyor. Ancak, Ethereum balinaları uzun vadede fiyatın yeni zirvelere yükseleceği umudu ile dipten alım yapmaya devam ediyor. Ethereum ağındaki en büyük 100 cüzdan hakkında bilgi paylaşan bir platform olan Whalestats’tan alınan verilere göre, balinalar artık 512,3 milyar Shiba Inu  tutuyor. Shibburn verilerine göre, yaklaşık 20  işlemde 62.26 milyon Shiba Inu yakıldı. Yakılan Shiba Inu miktarı arttıkça, dolaşımdaki arzdan daha fazla coin çekilir. Shiba Inu tokenlerinin kalıcı olarak kaldırılması, dolaşımdaki miktarı azaltır. Bu da fiyat artışına dair olasılığı ve yatırımcılar arasındaki iyimserliği artırır.

 Teknik Veriler, Neye İşaret Ediyor?

Kripto para analiz platformu Cryptopolitan’daki analistler, Shiba Inu fiyat grafiğini değerlendirdi ve yükselen bir üçgen modeli gözlemledi. SHIB, an itibariyle 0.000012 dolardan işlem görüyor. Shiba Inu fiyatı, 50 günlük üstel hareketli ortalamasını 0.00001041 dolardan geçti. Analistler, Shiba Inu fiyatının mevcut seviyesini geçerek yükseliş trendine devam edebileceğine inanıyor.

Kripto para birimlerinin fiyatlarını tahmin etmek için ”yapay zeka” teknolojisini kullanan bir kripto para araştırma firması olan Telegaona göre, SHIB fiyatı 2050 yılına kadar 9,61 dolara kadar çıkabilir. Analitik firması, 2022’den 2050’ye kadar olan süreçte SHIB için 11 tahmin yaptı. Telegaon, fiyat tahminini üç kategoride yaptı: minimum, ortalama ve maksimum fiyat. Bir sonraki Bitcoin Halving olayından bir yıl sonra, 2025 yılına kadar Telegaon, SHIB’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını belirtti. Ortalama olarak, 2025’te Shiba Inu için fiyat hedefi 0,001152 dolar, maksimum fiyat hedefi ise 0,0001928 dolar olarak belirlendi. Benzer şekilde, araştırma firması, SHIB’nin 2030 yılına kadar ortalama 0,000935 dolara ve maksimum 0,00112 dolara ulaşmasını beklediğini açıkladı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Tayfun mert
    2 ay önce

    Bu analistlerin ya geri zekalı olması gerekiyor yada bu analistler bu işi bilmiyor. Bu kadar yakımın olduğu ve her geçen gün kurımsalların talep ettiği kripto paranın 2050 yılında hala bol sıfırlı olma ihtimali varmı bir kere matematiğe aykırı.

    4