X


Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) Karşısında Güçlenmeye Devam Ediyor

Shiba Inu ve Dogecoin arasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Şu an için SHIB, DOGE’ye karşı galip görünüyor. 
14:48
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin’in (DOGE) 2021 yılının ilk yarısındaki yükselişinin ardından şaka coin’lere olan ilgi arttı ve çok fazla sayıda şaka coin piyasaya sürüldü. Bu coin’lerden bazıları güçlü bir şekilde ilerlerken bazıları silinip gitti.

Shiba Inu’nun Yükselişi

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin killer yani Dogecoin katili olarak piyasaya sürüldü. İlk zamanlarda pek çok kişi bu isim ile dalga geçse de son zamanlarda SHIB, DOGE’yi solladı. Şu anda güncel piyasa verileri de yatırımcıların DOGE’den ziyade SHIB’e ilgi duyduğunu gösteriyor.

CoinQuora yaptığı son bir Twitter anketi ile takipçilerinin hangi şaka coin’e daha fazla ilgi duyduğunu ölçtü. Bu noktada katılımın 82 kişi gibi çok düşük bir seviyede kaldığını belirtmekte fayda var. Ancak katılımcıların %63,4 gibi büyük bir çoğunluğu Shiba Inu lehine oy kullandı. Dolayısıyla Dogecoin %36,6 ile geride kalmış oldu.

Piyasa Sıralaması

Bahsi geçen ankete ek olarak aslında piyasa sıralaması da şu anda Shiba Inu’ya ilginin çok daha fazla olduğunu gösteriyor. Piyasa hacmi bakımından yapılan sıralamada CoinMarketCap’ten alınan verilere göre Shiba Inu şu anda 9. en büyük kripto para konumunda yer alırken Dogecoin 10. kripto para olarak kendisine yer buluyor.

SHIB’in şu anda piyasa hacmi 38,5 milyar dolar ve SHIB’in hemen üzerinde 52 milyar dolar ile Polkadot (DOT) bulunuyor. Bu noktada sonra SHIB yükselişinin nereye kadar devam edeceği belirsiz. Ancak hala topluluk desteğinin devam ettiğini ve SHIB fiyatının artış ivmesinde olduğu belirtilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar