Shiba Inu Neden Yükselmiyor? SHIB Yükselişi İçin Boğaların Mücadelesi Sürüyor

Shiba Inu boğa ve ayı göstergesi, SHIB alıtıcıları ve satıcılarının nasıl bir dengede olduğunu gösterir.
17:20
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler meme token Shiba Inu, bu yıl gösterdiği performans ile tüm gözlerine üzerine dikmişti. Piyasa genel trendini izleyen SHIB bir süredir sessiz ve yatırımcılar bunun nedenini merak ediyor. Bu makalede olası senaryoları, metrikleri ve teknik göstergeleri inceleyeceğiz.

SHIB Göstergeleri Neye İşaret Ediyor?

Shiba Inu boğa ve ayı göstergesi, SHIB alıcıları ve satıcılarının nasıl bir dengede olduğunu gösterir. Shiba Inu, 30 Kasım’da 0.000055 dolara ulaştıktan sonra yatay seyrine devam ediyor. SHIB, dün kaydedilen düşüşün ardından 0.0000354 dolardan alım satım işlemi görüyor.

IntoTheBlack boğalar ve ayılar göstergesi, belirli bir günde işlem gören toplam hacmin %1’inden fazlasını satın alan veya satan adreslerin sayısını izler. Boğalar toplam hacmin %1’inden fazlasını satın alanlarken, %1’den fazla satan kişiler ise ayılardır. Boğalar ve ayılar arasındaki fark, net alım/satım faaliyetinin anlaşılmasını sağlar. Büyük oyuncular adres sayımına göre Shiba’da son yedi gün ayıların yükselişi ile geçti. Boğalar tarafından satın alınan ve ayılar tarafından satılan toplam miktarı hesaplayan hacim görünümü ise oldukça ilginç bir noktayı işaret ediyor.

Boğalar ile Ayıların Çekişmesi Devam Ediyor

Son yedi günlük dönemde boğalar tarafından toplam 22.84 milyar SHIB satın alırken, ayılar tarafından 21.33 milyar SHIB satıldı. Genel olarak son yedi gün içerisinde satın alınan SHIB miktarı satılanı yaklaşık 1.51 milyar aştı ve bu olumlu bir işaret. Öte yandan RSI, bir varlığın aşırı alım veya satım koşulları hakkında bilgi edinmek için kullanılan bir momentum göstergesidir. Shiba Inu günlük grafiğindeki RSI, olası konsolidasyon veya yatay seyir öneren 50 işaretinin yakınında geziniyor.

RSI göstergesi, avantajın ne boğalarda ne de ayılarda olduğunu gösteriyor. SHIB, Kasım 2020’deki tüm zamanların en düşük seviyesinden %62.000.000 artış kaydetti. Bunun yanı sıra yıl sona ererken Shiba Inu’nun 2022 yılında bir sonraki hamle için pekiştirme ve benimsemesi zaman alabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar