Shiba Coin’in Bel Kemiğinden Bırakıyorum Açıklaması! Artık Buna Odaklanacak!

Shiba Coin'in en önemli isimlerinden biri Shibarium'u bekleyen topluluğa seslendi. Layer2 çözümünün beta lansmanı ne zaman başlatılacak?
15:50
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarındaki en büyük ikinci meme token olan Shiba Coin’in bel kemiğinden yeni bir açıklama geldi. Bu olurken 200 milyar SHIB Coin hareket etti ve piyasalar Powell’a odaklandı. Peki Shiba Coin cephesinde son durum ne? Yatırımcıları neler bekliyor? Shibarium ne zaman faaliyete geçecek?

Shiba Coin Balina Hareketleri

Kripto para balina hareketlerini izleyen WhaleStats tarafından yapılan paylaşıma göre bugün erken saatlerde BlueWhale0073 takma adıyla bilinen balina yaklaşık 200 milyar adet Shiba Coin aldı. Haftalıkta %10 kayıp yaşayan meme token özellikle Bitcoin’in negatif performansından etkilenmeye devam ediyor. Tüm bunlar olurken gelen milyon dolarlık balina alımı ise yatırımcıları bir nebze rahatlattı. WhaleStats toplamda 200,899,251,805 Shiba Inu token satın alındığını tespit etti. Bu alımın yapıldığı saatte maliyeti ise yaklaşık 2,240 milyon dolardı.

İlginç bir şekilde, bu satın alımın tamamen spekülatif amaçlarla yapıldığı görülüyor. Saatler sonra cüzdan kontrol edildiğinde balinanın cüzdanında sadece küçük bir miktar Shiba Inu tokenı bulunuyordu. Cüzdanın sayfasındaki dairesel diyagram, gelen SHIB miktarını portföyün %35,62’si olarak gösteriyor ve ardından SHIB, giden tokenlerin diyagramında görülebiliyor. Shiba Inu burada genel olarak %29,62 olarak temsil edilmektedir.

Shiba Baş Geliştiricisi: Bırakıyorum

Shytoshi Kusama takma adıyla kripto topluluğu tarafından yaygın olarak bilinen Shiba Inu ve Shibarium’un baş geliştiricisi, Shibarium ile bağlantılı tüm projeleri takip etmeyi bırakma niyetinde olduğunu söyledi. Tüm enerjisini Shibarium beta sürümüne ayırmak isteyen Kusama geciken lansmanı bir an önce duyurmak istiyor. Yakın zamanda yayınlanan alım formu aracılığıyla Shibarium geliştiricilerine binlerce yeni başvuru yapıldığını duyuran Shytoshi Kusama başvuruların binlere ulaştığını ve inanılmaz olduğunu söyledi.

Ayrıca SHIB topluluğuna, Shibarium piyasaya sürüldüğünde, tek resmi merkezi olmayan borsasının ShibaSwap olacağını hatırlattı. Layer 2 beta sürümünün yayınlanması için hazırlıklar devam ederken, PawSwap ve PAW meme token’ı da dahil olmak üzere birkaç DEX bu layer2 çözümü üzerinde faaliyet göstermek istediklerini açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar