Reklam

Serenity’de Gerçekleşecek Hızlı Gelişmeler Ethereum’u Kurtarabilir Mi?

Serenity yükseltmesi ile Ethereum’un eski görkemli günlerine geri döneceği düşünülüyor...
14:00
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analistlerin birçoğu, ETH 2.0’daki büyük gecikmeler nedeniyle Ethereum fiyatının beklenen seviyede olduğunu ifade ediyor. Piyasaya bakıldığı zaman altcoin’lerin çoğu bu yıl kötü performans sergiledi. Ancak Ethereum yatırımcıları belki de en çok hayal kırıklığına uğratan altcoin oldu. Peki, Serenity’de gerçekleşecek olan hızlı gelişmeler Ethereum’u kurtarabilir mi?

Ethereum Fiyatı Geriliyor

Bitcoin konsolidasyon sürecine devam ederken piyasa hacmi bakımından BTC’nin hemen arkasından yer alan Ethereum fiyatı düşüş eğilimi içinde yer alıyor. Dün düşüşe geçen ve 130 dolar seviyesine gerileyen ETH fiyatı bugün de %3’lük bir düşüşle 125 dolar seviyesine indi.

Mevcut eğilim devam ederse ya da Bitcoin tekrar 6 bin dolarlık bölgeye düşüş yaşarsa, Ethereum‘un bir sonraki destek seviyesine ulaşması muhtemel görülüyor. Bu da 100 dolarlık seviyeyi işaret ediyor.

Bunun yanında iki başarılı ağ yükseltmesine, büyüyen bir dApp ve geliştirici tabanına ve DeFi pazarları için iyi bir başlangıç olmasına rağmen 2019’da Ethereum bu gelişmelere cevap veren bir fiyat performansı sergileyemedi.

ETH 2.0 Güncellemesi

Uzun zamandır beklenen ETH 2.0 yükseltmesi, piyasa hareketlerini tekrar doğru yönde katalize edebilecek tek şey olarak görülüyor. Ancak araştırmacılar bu konuda kötümserler ve etkinin görülebilmesi için 2 yılın daha olduğuna inanıyorlar.

Bunların yanında Ethereum ortaya çıktığından beri sürekli gelişme gösteren bir ağ olarak karşımıza çıkıyor.

Öte yandan 2020 yılında Serenity’nin 0 Aşaması ve proof of stake için ilk adım olan Beacon Zinciri’nin lansmanı görülecek. Bu da özellikle ETH 1.0’ın ETH 2.0‘ın bir parçası olarak çalışabilmesi durumunda bazı endişeleri ortadan kaldıracak.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar