reklamı kapat
  • BTC  :  39.723,47 ₺
  • ETH  :  3.149,34 ₺
  • BCH  :  4.951,70 ₺
  • XRP  :  3,79 ₺
  • BTC 39.723,47 ₺
  • ETH 3.149,34 ₺
  • BCH 4.951,70 ₺

Serbest Çalışanlar İçin Merkezsiz İşlem Platformu: Blocklancer

4 Ağustos 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Blocklancer; Etherum platformu üzerinde işleyen, freelancer’lar (serbest çalışanlar) için merkezi olmayan işlem platformu. Platform freelancer’lar ile işverenleri buluşturarak güvenli ve adil bir iş süreci gerçekleştirmeyi planlıyor. Ödemelerin ve iş süreçlerinin anlık olarak yapılabileceği ve takip edilebileceği platform blockchain teknolojilerinin bugün geldiği noktayı gözler önüne seriyor. Yakın gelecekte pek çok uygulama Ethereum gibi ileri düzey kripto para altyapılarını kullanarak hayatımızı kolaylaştıracak.

Ülkemizde ve dünyada yüzbinlerce freelancer olarak çalışan bulunuyor. Özellikle internet tabanlı pek çok iş bu yolla gerçekleştiriliyor. Pazarın tahmini toplam büyüklüğü ise 1 trilyon dolar civarında. Bu yüksek piyasa hacmine sahip pazardaki uygulamalar hem iş verenler hemde çalışanlar için büyük avantajlar sunuyor.

Blocklancer üzerinde serbest çalışanlar ülke sınırları olmaksızın küresel olarak platform üzerinde yapabilecekleri işleri bulabilirler ve ödemelerini anında Blocklancer’ın para birimi olan Lancer (LNC) token olarak hesaplarına alabilirler. Blocklancer’daki akıllı kontratlar sayesinde çalışanların ödemesinin yapılması garanti altına alınmış oluyor. Yani iş yapıldığında ve işveren tatmin olduğunda ödeme otomatik olarak hesaba geçecek. Eğer işveren yapılan işten memnun kalmadıysa bunun kararı Blocklancer token sahipleri yani topluluk tarafından verilecek. Başka bir ifadeyle işveren ve çalışanlar arasındaki anlaşmazlıklar token sahipleri tarafından çözülecek. Bunun karşılığı olarak da platformun komisyonlardan kazandığı para token sahiplerine dağıtılacak. Platformda iş sözleşmesi yapma ücreti anlaşılan fiyatın %3’ü olacak ve bu kazancın %100’ü token sahiplerine dağıtılacak. Sistem oldukça adil bir şekilde tasarlanmış ve tüm detaylar düşünülmüş.

Blocklancer Türkçe White Paper’ına göre; freelancer sektörü dünyada en hızlı büyüyen pazarlar arasında yer alıyor. Freelancer iş gücü bundan yalnızca 10 yıl önce 30 milyon kişiyle sınırlıyken şu anda 55 milyon çalışandan oluşuyor, bu kısa zaman diliminde iş gücü neredeyse ikiye katlanmıştır ve şu anda ABD’de iş gücünün yaklaşık %35’ini temsil etmektedir. Küresel anlamda freelancer çalışanlar geçtiğimiz yıl ABD ekonomisinin önemli bir bölümünü oluşturdu ve 1 trilyon dolarlık kazanç sağladı. Ayrıca freelancer sektörünün dünya üzerinde her geçen gün büyümesini sürdüren bir pazar olduğunu belirtmekte fayda var. Yapılan bir ankete göre şu anda freelance çalışanların hemen hemen yarısı gelecekte gelirlerinin artacağını öngörüyorlar. Freelancer çalışanların yalnızca %0.01’inin Blocklancer platformunu kullandığı varsayıldığında, platform üzerinden yıllık 100.000.000$’ı aşacak işlem hacminin oluşacağı ve buradan %3’lük bir ücret talep edildiğinde 3.000.000 dolarlık kazanç sağlanacağı hedefleniyor.

5 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak ICO kampanyasına katılım için ödemeler Ethereum ile yapılabilecek. Satışın ilk saatinde 1 ETH ile 15000 LNC alınabilecek, birinci saatten sonra satışı yapılacak 10 milyon token’a kadar 1 ETH=10000 LNC olarak işlem görecek. Sonrasındaki her 10 milyon token için ise LNC miktarı %1 düşecek. Yandaki grafikte senaryolara göre oluşacak satış fiyatları görülebilir.

ICO tamamlandıktan sonra satıştan elde edilen gelirin %35’i platformunu geliştirmek için, %10’u ise genel yönetim giderleri için kullanılacağı belirtiliyor. Toplanan fonun büyük bir kısmı olan %40’lık kesim pazarlama faaliyetleri için ayrılmıştır. Bu kapsamda Facebook, Twitter, Bitcointalk gibi platformlarda yapılan reklamlar için katılımcılara dağıtım yapılacağı ifade ediliyor. Diğer giderler ise IT %3, lisanslama %2 olarak planlanmıştır.

Özet:
Token Lancer
Sembol LNC
Teknoloji Ethereum
Tarih 5 Ağustos 24:00:00 (UTC) – 5. Eylül 24:00:00 (UTC)
Maksimum Token 1,000,000,000 LNC
Minimum Token 200,000,000 LNC
Satış Fiyatı -İlk gün 15,000 LNC : 1 ETH

-İlk günden sonra 10 milyon token’a kadar: 10,000 LNC : 1 ETH

-Her 10 milyon token’dan sonra %1 düşürülecek

-Minimum oluşacak fiyat 7,000 LNC : 1 ETH

Avantajlar -Blocklancer token sahiplerine toplanacak komisyon ücretleri %100 dağıtılır

-LNC alım satımı yapılabilecek bir varlık olacaktır ve borsalarda işlem görecektir

Facebook: https://www.facebook.com/blocklancer/

Reddit: https://www.reddit.com/r/blocklancer

Twitter: https://twitter.com/blocklancer

Google Plus: https://plus.google.com/u/0/108214824905426550934

Website: https://www.blocklancer.net/

White Paper: https://www.blocklancer.net/static/main/docs/lancer_whitepaper.pdf

Email: blocklancer@gmail.com

 

ETİKETLER
loading...