X


Senaryo Kötüleşiyor: Destek Kırılırsa Bitcoin (BTC) Fiyatı O Seviyeye Düşebilir!

Bitcoin'de düşüş ne kadar derinleşebilir?
16:43
15 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tekrar 32.000 doların altına düşerek küçük çaplı bir krize yaşadı. Bu seviyeler kripto para piyasasında daha geniş çaplı bir düşüşün tetikleyicisi olabilir. Bitcoin’de düşüş ne kadar derinleşebilir? BTC ne zaman konsolidasyon dönemini bitirebilir?

Bitcoin’de Düşüş Derinleşebilir Mi?

Geçtiğimiz gün 33.185 dolara dokunan BTC, hızlı bir toparlanmanın ardından tekrar düşüşe geçti. Bununla birlikte bu fiyat sekansında işlem hacmi kayda değer bir performans gösteremedi. Boğaların her ne kadar kritik seviyelerde istekli ve yetenekli olsalar da metrikler ayıların yanında yer alıyor. Ortalama günlük işlem hacmi BTC fiyatının 60.000 dolarda gördüğü seviyelerden yaklaşık olarak %76 daha geride. Bu kripto para piyasası için ne kadar kötü?

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yatırımcılar piyasadan ve satın alma girişimlerinden uzak duruyor. BTC grafiklerinde 31.500 dolarlık destek önemli bir seviye olarak kaydedildi. Yatırımcıların bu kadar temkinli olması boğaların da çabalarını geriye atıyor. Büyük spekülatif sermayeler ile kripto para birimleri yüksek fiyatlarda sakin dönemlerle karakterize edilemez. Yukarı yönlü ani artış ve derin düşüş ardından ise konsolidasyon. Bu konsolidasyondan çıkışının öncesinde 10.000 dolarlık potansiyel bir seviyeye düşme olasılığı bulunuyor.

İşlem Hacimleri Alarm Veriyor

Geçtiğimiz gün Bitcoin fiyatının önce düşüp sonrasında toparlandığı görüldü. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta işlem hacminde çok az değişiklik oldu. Bu da piyasanın küçük yatırımcı pozisyonları tarafından yönlendirildiğini gösterdi. Ayrıca küçük bir grubun duyarlılığına karşı Bitcoin derin bir kırılganlık gösterebilir. Kritik seviyeleri kırmak adına bu çabalar yetersiz. Dünyanın birçok gelişmiş ekonomiye sahip bölgesinde yetkililer kripto para birimlerine ve borsalara yönelik yaptırım uyguluyor. Ancak üst düzey bankacılık yetkilileri, kripto para birimlerinin ekosistem tehdidi oluşturmadığını belirtiyor. Bu da düzenleyicilerin tepki oranını bir miktar azaltıyor.

Lider kripto para Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıya 32.500 dolar seviyelerinden işlem görürken ETH 2.000 doların altındaki seyrini sürdürüyor. Binance Coin (BNB) kritik destek seviyesine gerilemiş durumda ve Dogecoin (DOGE) 0.18 dolara düştü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar