reklamı kapat

SELFLLERY İle Fotoğraflarınızı Kullanarak Para Kazanın!

14:00
20 Şubat 2018

SELFLLERY, görsel içeriklerin yayınlanması yönelik sosyal aktivitelerin gerçekleştirildiği çok işlevli bir sosyal platform olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Platform dahilinde görsel içerik paylaşımı yapan kullanıcılara kripto para ödülü kazanma olanağı veriliyor. Bu işlem için kullanılan sistem ise Ethereum blockchain’ine dayanan ERC20 token’lerini kullanacak. Ayrıca platform önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştireceği token satış etkinliği için geri sayıma başladı.

Akıllı telefonların her geçen gün daha da yaygın hale gelmeleri ve bu telefonların her birinin birer kameraya sahip olmaları, çekilen dijital fotoğraf sayısının artış oranlarının her geçen yıl artmasına neden oluyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde 1.2 trilyondan fazla fotoğraf çekildi. Bu rakam 2013 yılında kaydedilen miktarın yaklaşık 600 milyar üzerindeyken, 2016 yılında ölçülen rakamdan 100 milyar kadar fazla. Bu istatistiksel verilerin ışığında, yıllık bazda çekilen dijital fotoğrafların sayısının büyük bir hızla arttığı sonucuna varabiliriz.

Milyarlarca insan, sahip oldukları akıllı telefonlarını ziyaret ettikleri her yere beraberlerinde götürüyorlar. Böylece mekanları ve etraflarındaki etkinlikleri kayıt altına alıyorlar. Hatta bazen bu anlara ait görsel içerikleri anlık bir şekilde internet ortamında paylaşarak deneyimlerini diğerlerine aktarıyorlar. Böylesi fotoğraflar ya da videolar bazen onları yayınlamak isteyen haber şirketlerinin ilgisini çekebiliyor. Bazense bu içerikler “sanatsal değerlere” sahip oluyorlar ve bu sayede başka alanlarda da kullanılabiliyorlar. Bilindiği üzere akıllı telefonlarda bulunan kameraların kaliteleri her geçen gün artıyor ve bu da kaydedilen dijital içeriklerin kalitesini aynı oranda artırıyor.

Facebook, Twitter ya da Instagram gibi milyarlarca insan tarafından kullanılan sosyal medya platformları, kullanıcıların kaydettikleri bu içerikleri paylaştıkları başlıca kanallar olarak biliniyor. Ayrıca bu kanallar reklamcılar tarafından yaygın bir biçimde kullanılan online unsurların başında geliyor. Bu nedenle şirketlerin sosyal medya platformlarına harcadıkları reklam giderleri de oldukça büyük bir miktara karşılık geliyor. Yapılan araştırmalara göre şirketlerin pazarlama bütçelerindeki sosyal medyalara ayrılan payın, önümüzdeki beş yıl içerisinde  en az %9.8’den %18.5’e kadar artacağı tahmin ediliyor.

SELFLLERY platformu her geçen yıl daha büyük oranlarda büyüyen bu sektörde kullanıcılarına kaliteli hizmetler vermeyi planlıyor. Buna göre platform, kullanıcılara sosyal medya platformlarında paylaştıkları görsel içerikleri kullanarak kripto para kazanabilme olanağı sunacak.

Günümüzde görsel içerikleri gelir kaynağı haline getirmek için kullanılan iki farklı yöntemin bulunduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Bunlardan birincisi, reklamları görsellerin bulunduğu web sayfasına doğrudan yerleştirerek uygulanıyor. Diğer yöntem ise görsel içerikleri onlarla ilgilenen alıcılara satmak olarak biliniyor. Ancak bu iki geleneksel yöntemin de kullanıcılar için çeşitli düzeylerde sorunlar teşkil ettiğini ve çeşitli gerekliliklere sahip olmaları nedeniyle kolay ulaşılabilir olmadıklarını görüyoruz.

Durum böyleyken Instagram, Facebook, Snapchat ve Twitter gibi sosyal ağlar kullanıcılarının diledikleri miktarlarda gönderi paylaşmalarına olanak sağlıyorlar. Ancak bütün bu gönderiler kullanıcılara ait olsa da milyarlarca dolarlık kâr getiren bu içerikler kullanıcıların değil de şirket sahiplerinin ceplerini dolduruyor.

Blockchain teknolojisinin getirdiği olanaklardan faydalanan SELFLLERY platformu, kullanıcıların görsel içeriklerden gelir elde edebilmelerine imkan tanıyor. Piyasada kullanıcılarının sosyal faaliyetleri için token ödemesi yapan başka hizmetler de yer alıyor. Bu platformların sağladıkları sistem şu şekilde işliyor: Paylaştıkları fotoğraflar ya da gönderiler her beğeni aldığında kullanıcılara çeşitli miktarlarda token ödemesi yapılıyor.

Merkezsiz bir ağ olan Steemit’in kullanıcıları platformda gerçekleştirdikleri sosyal faaliyetler için kazandıkları ödüllerini Steem token olarak alıyorlar. SELFLLERY platformu da kullanıcılarına buna benzeyen bir şekilde YOU token’ler veriyor. Ancak SELFLLERY’nin ödeme yaptığı koşullar bir hayli fazla.

YOU token’leri kullanıcılarıyla buluşturacak token satış etkinliğinin 5 Mart 2018 tarihinde başlatılması planlanıyor. Etkinliğin alt limitinin 10.000 ETH olduğu ifade edilirken, üst limit ise 55.000 ETH olarak açıklandı. Kullanıcılar her biri 0.001 ETH karşılığında sunulan YOU token’lere sahip olmak için en az 0.1 ETH değerinde yatırım yapmalılar.

Token Satışı 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun