reklamı kapat
  • BTC  :  41.280,74 ₺
  • ETH  :  3.274,82 ₺
  • BCH  :  5.058,38 ₺
  • XRP  :  3,93 ₺
  • BTC 41.280,74 ₺
  • ETH 3.274,82 ₺
  • BCH 5.058,38 ₺

SegWit, Lightning ve Smart Contracts ATB Coin ICO’suyla Tek Bir Platformda Buluşuyor

29 Ağustos 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Dünyanın en güvenilir ödeme sistemi olma hedefiyle yola çıkan ATB Coin, bu hedefi doğrultusunda blockchain temelli para birimlerinin en gelişmiş özelliklerini bir araya getiriyor: Segregated Witness, Lightning Network ve Smart Contracts. ATB Coin yatırım platformunda tüm finansal varlıklarınızı tutabilir ve yönetebilirsiniz. Ek olarak kolay bir şekilde madencilik yapabilirsiniz.

ATB Coin nedir?

Şimşek hızında, güvenli ve sıfıra yakın masrafla tüm dünyaya para gönderimi yapmak için geliştirilmiş blockchain temelli bir kripto paradır. Merkez bankalarının ve diğer kripto paraların hepimizin bildiği eksik yönlerini kapamak üzere tasarlanmıştır. Finansal müşteri olarak herkesin kusursuz bir hizmet almaya; tamamen güvenli, gizli ve anonim işlemler yapmaya hakkı vardır. ATB Coin, diğer kripto paraların geliştirmekte ve bir araya getirmekte başarısız olduğu inovasyonları entegre ederek bu hizmeti yatırımcılarına sunmayı amaçlıyor. Bu inovasyonları gelişmiş ölçeklendirme opsiyonu, üretilebilirlik, şeffaflık, gizlilik ve güvenlik olarak sıralayabiliriz. Şimdi de ATB Coin’in bunları nasıl sağladığını inceleyelim..

Offline Kodlar: Offline Kodlar, kullanıcıların online ortamda sanal ürünler satın alabildiği bir iş modeli meydana getirir. Ayrıca online forumlarda ve sosyal ağlarda daha üretken tartışmalar ve daha saygılı davranışlar teşvik edilmiş olur. İşlem ücretleri oldukça düşüktür, işlemler gizli ve tamamen şeffaftır.

Segregated Witness: Segregated Witness veya diğer adıyla SegWit’in amacı, çok sayıda işlemin tek blokta toplanmasını sağlamak ve işlemlerin boyutunu düşürmektir. Ağ ölçeklendirmesi, blok taşması gibi alışageldiğimiz sorunların ortadan kalkması ve işlem hızları ile komisyonlarında azalma, SegWit’le birlikte gelen yeniliklerdir. ATB Coin, blok boyutunu artırmadan bloğun verimliliğini artırır.

Lightning Network: Lightning Network, blok ağını en uygun hâle getiren yeni bir protokoldür. İşlemlerin hızını müthiş bir şekilde artırır ve komisyon oranını en aza indirir. LN’ün oldukça kullanışlı bir diğer özelliği de güvenliği en üst seviyeye çıkaran çoklu imza teknolojisidir.

Bulut Madenciliği: Bulut madenciliği makul ve zahmetsiz bir yatırım alanıdır. Klasik madencilik deyince akla gelen yazılımsal ve diğer tür masraflardan, bilgisayarları sürekli kontrol etme gereksiniminden ve elektrik masraflarından sizi kurtarır. Hız/verim oranında an itibariyle klasik madenciliğin önünde olan ve ekip madenciliğinin geliştirilmiş şekli diyebileceğimiz bulut madenciliği ile kullanıcılar kripto kazanabilir ve 24 saat bilgisayar başında kalmadan coin kazabilir. Hem piyasaya yeni girenler hem kripto uzmanları hem de büyük yatırımcılar için bulut madenciliği oldukça elverişli ve kârlı bir opsiyondur.

Smart Contracts: Smart Contracts birtakım koşulları tarif eden elektronik bir algoritmadır. Bu koşulların yürürlüğe girmesiyle birlikte herkesin bildiği gerçek hayat olayları gerçekleşir. Danışmanların ve avukatların yerini modern dünyada blockchain altyapılı bir mekanizmanın sonsuz olanakları almıştır. Bu özellik öyle kullanışlıdır ki pek çok geleneksel kontrat kriptografik bir çözüme dönüşebilir. Bununla da kullanıcı koruması ve güvenliği sağlanır.

ICO

Platformun fonlanması adına yapılan ve 15 Ağustos’ta başlayan ATB Coin’in ICO kampanyası 31 Ağustos’ta sona eriyor. Hemen ardından 1 Eylül’de ise ATB Coin token’leri piyasada işlem görmeye başlıyor.

ATB token’lerinin toplam sayısı 50 milyondur. Token başı birim fiyatı ise 1 ETH = 193.53 ATB şeklindedir. Öte yandan sadece ethereum’la değil, bitcoin, litecoin, zcash ve bitshares ile ödeme yaparak da token alabilirsiniz. ATB token’lerini mallar ve hizmetler karşılığında ödeme yapma, birçok kripto paranın bulunduğu ATB cüzdanında kripto para çiftleri arasında işlem yapma ve ATB token’leri alma/takas etme amaçlı kullanabilirsiniz.

Son dönemine girdiğimiz ICO’ya katılarak anında yüzde 10 indirim fırsatından yararlanın.

ETİKETLER
loading...