Reklam

Santiment Bu Hafta Yatırımcısına Sürpriz Yapabilecek Altcoin’i Açıkladı!

Kripto para piyasası yüksek enflasyon nedeniyle zor günler geçirirken, Santiment kısa vadede fiyat artışı kaydedebilecek  altcoin'e dikkat çekti.
17:00
14 Temmuz 2022
Ünlü Analist, Büyük Bitcoin Rallisini İşaret Ederek Tarih Verdi! Mevcut Düzeltmeyi Değerlendirdi
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası yüksek enflasyon nedeniyle zor günler geçirirken, Santiment kısa vadede fiyat artışı kaydedebilecek  altcoin’e dikkat çekti.

Cardano’da İlginç Veri: Yüzde 25

Santiment’e göre Cardano (ADA) etrafındaki aşırı olumsuz duygu, yakında ADA fiyatında önemli bir artışa yol açabilir. kripto veri şirketine göre, 2022’de ADA’nın fiyatındaki yaklaşık %70’lik düşüş  topluluğun tepkisine neden oldu. Sonuç olarak, bu durum düşüşü daha da şiddetlendirdi. Cardano’nun yatırımcılar arasında yaşadığı olumsuzluk seviyesi, Ocak 2022’dekiyle karşılaştırılabilir. Santiment’e göre, Ocak ayında hayal krıklığı yaşayan yatırımcılardan gelen satış baskısına rağmen, ADA fiyatı %25’lik önemli bir artış kaydetmeyi başarmıştı.

İlginç bir şekilde, yatırımcı hissiyatı daha sonra Cardano’da iyimser bir seviyeye yükseldi ve ADA tekrar düşmeye başladı. Mayıs başında 0,6-0,42 dolararalığına düşen ADA şimdi bu fiyat seviyesinin alt sınırında güçlü bir destek seviyesinde işlem görüyor. ADA’da 0,4 dolar seviyesi en son Şubat 2021’de aşılmıştı. O günden beri ADA, ivme kaybetmeye devam etti. Peki, oortföyünüze ADA eklemek için iyi bir zaman mı? Belki de, Santiment’in istatistikleri ve yakında hayata geçecek Vasil hard fork’u ve Cardano ağının uzun zamandır beklenen devasa güncellemesi göz önüne alındığında, ADA uzun vadede yeni zirvelere çıkabilir.

Ünlü Platformdan ADA Tahmini

Kripto para piyasası son aylarda tarihinin en kötü dönemlerinden birine tanıklık ederken, kısa vadede Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerde toparlanma olup olmayacağı merak konusu oldu. CoinMarketCap kripto paratopluluğu, ADA’nın Temmuz sonunda 0,88 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. ADA, an itibariyle 0.42 dolardan işlem görüyor. Bu, %95,82 oranında büyük bir artış meydana gelebileceği anlamına geliyor. Ankette toplamda, 20.482 topluluk üyesi oy kullandı. Topluluk, aynı zamanda, ADA’nın  Ağustos sonunda 0.80 dolardan işlem yapacağını öngörüyor. Cardano, Ocak ayında 1,60 dolar seviyesinde iken, sene başından beri değer kaybetmeye devam etti. Bu dönemde birkaç kısa vadeli artış kaydedilmesine rağmen, genel olarak, fiyat hareketi umut vaat etmiyor.

 CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, Cardano’nun piyasa değeri şu anda 15.2 milyar dolar. Yaşanan fiyat düzeltmelerine rağmen Cardano, testnet’te başarılı bir lansmandan sonra Vasil hardfork güncellemesi için son hazırlıklara başladı. Tarihsel olarak altcoin’ler hardfork olaylarından önce ralli yaptığı için, kritik güncellme ay sonuna kadar ADA’nın fiyatı üzerinde etkili olabilir. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Vasil hardfork’u ADA’nın ağdaki en büyük yükseltmesi olarak nitelendirdi ve ‘umutlarım hiç bu kadar yüksek olmamıştı’ dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar