X


Samsung Blockchain Ve Kripto Paraları Hedef Aldı

Samsung Blockchain ve kripto paralarla yakından ilgileniyor olabilir.
18:00
12 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elektronik devi Samsung akıllı telefonlar için Blockchain tabanlı ticari marka başvurusunda bulundu.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 farklı marka için başvuru yapan Samsung kripto para cüzdanı veya kripto para gözetimi ile alakalı bir girişimde bulunmayı planlıyor. Yakın zamanda HTC Blockchain tabanlı telefonu Exodus’u, Sirin Labs ise FINNEY adındaki telefonunu duyurmuştu.

Galaxy Club adındaki teknoloji değerlendirmesi yapan blog’a göre talep edilen 3 patent Blockchain KeyStore, Blockchain key box ve Blockchain Core isimlerini taşıyor. Bu da Samsung’un bir kripto cüzdanı anahtarı saklama aracı sunabileceğine dair ipucu veriyor. Ayrıca HTC ve Samsung gibi firmaların uzun süren ayı sezonundan sonra bu tür girişimlerde bulunması kripto paraların geleceğine inandıklarını gösteriyor.

Galaxy Club kaynağının ismini paylaşmadı ancak önümüzdeki günlerde Samsung’ın bilgileri paylaşacağını iddia etti. Şirketin kripto para ve Blockchain ile birlikte çalışabilen akıllı telefonlar üzerinde geliştirme yapacağı konuşuluyor.

Temmuz ayında Samsung bilişim uzmanlarından Joel Snyder akıllı telefonlar ile kripto para saklama ve kullanımının dizüstü bilgisayarlardan daha güvenli olduğunu açıklayan bir makale yayımlamıştı. Snyder içsel hafızadan izole edilen cihazların güvenilir alanda kullanıldıklarında hacker’ların bu cüzdanlara ya da özel anahtarlara ulaşmasının imkansız olduğunu açıkladı. Bununla paralel olarak Samsung kripto paraların daha çok benimsenmesi halinde kripto paralara yönelik akıllı telefon satışlarını yakalamak istiyor olabilir.

Eylül ayında Samsung Kanadalı Bitcoin madenciliği şirketi Squire ile ASIC donanımları üretmek için bir anlaşma imzalamıştı. Güney Kore merkezli holding bu adımıyla Bitmain’in Antminer serisi ile rekabet etmeyi amaçlıyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER