Saatler İçerisinde 10.000 ETH’lik Transfer: “Yeni Bir Düşüş Dalgası Kapıda Olabilir”

Lookonchain verilerine göre beş yıldan uzun bir süredir herhangi bir transfer gerçekleştirmeyen bir adres, Pazar günü 10.000'den fazla ETH'yi transfer etti.
14:45
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

On-chain veri analizi platformu Lookonchain, kripto para piyasasındaki yön belirsizliği sürerken son dönemlerde balina etkinliğindeki artışa dikkat çekerek kritik verileri paylaştı ve kripto para yatırımcılarını uyardı. Lookonchain’in paylaştığı verilere göre uzun bir süredir herhangi bir transfer gerçekleştirmeyen bir adres, Pazar günü ortalama 16 milyon değerinde ETH transferi gerçekleştirdi.

Lookonchain, Kritik Verileri Paylaştı

Kripto para piyasası, son haftalarda yaşanan güncel gelişmelerin de etkisiyle oldukça hareketli bir süreç geçirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Şubat ayı içerisinde birden fazla kez 25.000 dolar direncini test etmesine karşın son haftalarda kaydettiği değer kayıplarının ardından 22.000 dolar ile 22.500 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Piyasadaki bu yön belirsizliği sürerken on-chain veri analizi platformu Lookonchain de son dönemlerde balina etkinliğindeki artışa işaret ederek kripto para yatırımcılarını uyardı ve kritik verileri paylaştı.

Lookonchain’in paylaştığı verilere göre portföyünde oldukça yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve 5 yıldan fazla bir süredir herhangi bir kripto para transferi gerçekleştirmeyen bir adres Pazar günü sabahı aniden hareketlendi ve büyük ölçekli bir transfer gerçekleştirdi. Güncel fiyatlarla ortalama 16 milyon değerinde 10.266 adet ETH farklı adreslere transfer edildi. Lookonchain, bu farklı adreslere yapılan transferler arasında yaklaşık 2 milyon dolar değerinde 1.322 adet ETH’nin Poloniex isimli bir kripto para borsasına aktarıldığını bildirdi.

Ayrıca birçok kripto analitik platformu ve kripto para analisti, son dönemlerde kripto para borsalarındaki kripto varlık girişlerinin artmasının da piyasa adına yeni bir düşüş sinyali olabileceğini ifade ederek kripto para yatırımcılarını uyardı.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Son haftalarda düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 22.000 dolar ile 22.500 dolar fiyat seviyeleri arasında konsolide olmaya başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, bu süreçte değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,11 trilyon dolar seviyelerinden 1,02 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar