reklamı kapat
  • BTC  :  32.240,11 ₺
  • ETH  :  2.093,69 ₺
  • BCH  :  3.657,28 ₺
  • XRP  :  2,60 ₺
  • BTC 32.240,11
  • ETH 2.093,69
  • BCH 3.657,28

Roger Ver ve Mate Tokay NAGA’ya Katıldı, Ön Satış 20 Kasım’da Başlıyor

14 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Alman finansal teknoloji şirketi Naga Group AG, yaşanan son gelişmelerle ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre Bitcoin.com CEO’su Roger Ver ve COO’su Mate Tokay projeye danışman olarak dahil oldu. Camiada saygı duyulan ve en önemli bitcoin oyuncularından olduğu bilinen ikilinin, tecrübeleri ve görüşleriyle NAGA’ya büyük katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

NAGA’nın fikirleri Roger Ver’in felsefesiyle büyük paralellik gösteriyor. NAGA ekosistemi dahilinde daha önce bankalara hiç erişimi olmamış 2 milyar insanın finans ve kripto piyasalarına dahil olarak işlem ve yatırım yapabilmesi hedefleniyor ve ekosistem, bu kişilerin bağımsız ve bireysel bir strateji izlemelerine ön ayak oluyor. Bu fikir de Roger Ver’in kanıksadığı liberteryanizm fikriyle örtüşüyor.

Roger Ver

Ver’in bitcoin’in en etkili isimlerinden biri olduğunu, kendisine takılan ‘Bitcoin Jesus’, Bitcoin’in İsa’sı lakabı açık bir şekilde gösteriyor. Ver’in sahibi olduğu MemoryDealers.com şirketi bitcoin’i ödeme opsiyonu olarak kabul eden (2011) ilk şirketlerden biri olarak biliniyor. İlk bitcoin melek yatırımcısı olarak tanınan Roger Ver’in yatırım yaptığı bazı kurum ve şirketler şöyle: Bitcoin Foundation, BitPay, Blockchain.info, Ripple ve Kraken.

NAGA’nın yeni üyesi Roger Ver, “benimle aynı idealleri paylaşan bir şirkete danışman olarak katılmak onur verici” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

Mate Tokay

‘Bitcoin Havarisi’ olarak anılan Mate Tokay de tıpkı Ver gibi bitcoin camaiasının en etkili ve aktif isimlerinden biri. Profesyonel bir atlet ve su kayağı dünya şampiyonu olan Tokey, bitcoin piyasasına 2013 yılında madenciliğe başlayarak adım atmış ve o zamandan beri dünya çapında katıldığı konferans ve etkinliklerde bitcoin ve kripto para kavramına dair konuşmalar yapıyor. İnsanları bu konuda bilgilendirmek amacıyla 2013’te kripto haber sitesi Bitcoinist’i kuran Tokey, tüm odağını kripto paraların popülerleşmesi olarak belirlemiş durumda.

“NAGA’ya danışman olarak katılmak heyecan verici. Halihazırda çalışan bir ürüne sahipler ve bu ürün sayesinde miyonlarca insan kripto piyasalarına katılarak kendi finansal özgürlüğünün tadını çıkarabilir.”

NAGA token satışı

Bitcoin Cash’e desteğiyle bilinen Roger Ver’i ekibine dahil eden NAGA Group, düzenleyeceği ICO’da Bitcoin Cash (BCH) ile ödeme kabul edecek. NAGA token satışı, ön satış ve ICO olmak üzere iki ayrı aşamada gerçekleşecek.

Sembolü NGC olarak belirlenen NAGA Coin’in fiyatı 1 NGC = 1 Dolar olarak belirlendi. NGC satın almak isteyen yatırımcılar ödemelerini BTC, BCH, ETH, LTC ve DASH ödeyerek yapabilecek. Bunun yanı sıra Euro ve Dolar türünden yapılacak ödemeler de kabul edilecek. Yatırımcılar en az 10 NGC alabiliyorken, maksimum satın alım limiti 10 milyon NGC token’i olarak belirlendi.

1 milyon NGC’lik satışın alt yatırım hedefi olarak belirlendiği token satışında toplamda (ön satış ve ICO dahil olmak üzere) 220 milyon NGC token’i kullanıcıların erişimine sunulacak. Şimdi de ön satış ve ICO’nun tarihlerine ve rakamlara bakalım.

Ön satış

Başlangıç tarihi: 20 Kasım 2017

Bitiş tarihi: 27 Kasım 2017

Satılması planlanan maksimum token sayısı: 20 milyon NGC

Bonus: % 30

ICO

Başlangıç tarihi: 1 Aralık 2017

Bitiş tarihi: 15 Aralık 2017

Yatırımcılara sunulan token sayısı: 200 milyon NGC

NAGA Group

Finansal piyasalar ve dijital mallara yönelik geliştirdiği işlem platformlarıyla bilinen Alman finansal teknoloji şirketi NAGA, 200 milyon euronun üzerindeki piyasa değeriyle ve aylık 4 milyar euroluk işlem hacmiyle dikkat çekiyor. Şirket bu yıl Frankfurt Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başladı.

Yaklaşık 120 kişilik bir ekibe sahip şirketin birçok AB finansal lisansı bulunuyor. Şirket Almanya’nın en eski özel bankalarından biri olan Hauck & Aufhäuser ile Çinli yatırım devi FOSUN başta olmak üzere birçok kurum ve yatırımcı tarafından destekleniyor.

NAGA’ya, yaklaşan ön satışa ve ICO’ya dair daha fazla bilgi almak için şirketin websitesini ziyaret edebilirsiniz.

NAGA GroupFacebookTwitterLinkedInBitcoinTalkTelegram

ETİKETLER
loading...