X

Robinhood Platformundan 7 Ek Kripto Para Müjdesi!

Robinhood kripto para uygulaması New York içerisinde 7 kripto para birimini daha desteklemeye başladı.
20:00
23 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler borsa ve kripto para uygulaması Robinhood özellikle komisyonsuz kripto para alım satım işlemleri ile kısa sürede ABD içerisindeki yatırımcıların ilgisini ve desteğini çekmeyi başarmıştı. İlk başta birkaç eyalet içerisinde kripto para hizmeti veren uygulama daha sonra bu desteğini kripto para platform lisansı almanın en zor olduğu bölgelerden birisi olan New York da dahil olmak üzere birçok  eyalet ile alana kadar genişletti.  ,

Robinhood ilk olarak New York içerisinde sadece Bitcoin (BTC) ve  Ethereum (ETH) desteği sağlarken, bugün yapılan duyuruya göre bunlara beş kripto para birimi daha eklendi. Artık New York içerisindeki kripto para yatırımcıları mobil uygulamayı kullanarak Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) alım satımı yapabilecekler.

New York’un Regülasyonları Artarak Devam Ediyor

New York sadece kripto para alım satım desteği sağlayan uygulamalar için değil, bunun yanı sıra kripto para depolama veya kripto paralarla ilgili herhangi bir hizmet sunan Bitcoin ATM işletmecisi gibi firmaların da BitLicense almasını zorunlu kıldı. Şehir geçtiğimiz Nisan ayının başlarında ABD merkezli kripto para borsası Bittrex’in bölgede faaliyet göstermek için başvurduğu lisans isteğini reddetmişti. New York’un finansal regülatörü NYDFS, Bittrex CEO’suna gönderilen bir mektupta borsanın özellikle KYC ve AML regülasyonlarında yetersiz kaldığını ve Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından şart koşulan bazı unsurları taşımadığını vurgulamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar