X


Ripple (XRP) Teminat Olarak Kabul Edildi

Kripto para kredi şirketi Nexo geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada XRP'nin teminat olarak kabul edileceğini duyurdu.
09:00
25 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında son zamanların en çok konuşulan altcoin’lerinin başında Ripple (XRP) gösterilebilir. Daha çok gerçekleştirdiği ortaklıklarla adından söz ettirmeyi başaran kripto para bir yeniliğe daha imza atıyor. Kripto para kredi sağlayıcısı Nexo geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada artık XRP’yi bir teminat seçeneği olarak kabul edeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta kendi bloğu üzerinden yayımladığı bir gönderi aracılığıyla bu sevindirici haberi kullanıcılarına duyuran Nexo, kararın alınmasının gerekçelerini de gösteriyor. Bir grup kullanıcının XRP’nin bir teminat seçeneği olarak eklenmesini talep ettiğini açıklayan Nexo bu hamleyle Ripple’a yeni bir kullanım alanı daha kazandırıldığının altını çiziyor. Kullanıcılar artık Ripple varlıklarını teminat göstererek diledikleri krediye hızlı bir şekilde ulaşabilecek.

XRP yukarı yönlü hareketini sürdürüyor

Bilindiği üzere XRP son zamanlarda kripto para piyasasında sahip olduğu önemi artırmayı başardı. Son zamanlarda gerçekleştirdiği faaliyetlerin ardından lider altcoin Ethereum’u birkaç defa yerinden etmeyi başaran XRP haberin hazırlandığı sıralarda piyasadaki en değerli üçüncü kripto para olarak işlem görüyor.

Büyük bir potansiyele sahip olduğu çoğu piyasa uzmanı tarafından ifade edilen XRP küresel bazda yapılan havale işlemlerinde kullanılmayı hedefliyor. Teknolojisi sayesinde kullanıcılarına en hızlı ve en ölçeklenebilir Blockchain çözümlerini sunan Ripple her geçen gün popülaritesini büyütmeye devam ediyor. Ripple ekibinin son zamanlarda ortaya koyduğu bir dizi başarılı ortaklık bu duruma kanıt olarak gösterilebilir.

Nexo anlaşması sayesinde XRP sahipleri nakde ihtiyaç duyduklarında kolayca kredi çekebilecek. Bu da XRP’yi yatırım yapmak için cazip bir kripto para haline getiriyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar