X


Ripple (XRP) Fiyatı Patlamaya Hazır: Analist Hedefini Açıkladı

MagicPoopCannon, XRP fiyat tahminini açıkladı.
18:51
17 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP),  sert bir düşüşten sonra yeniden yeşil bölgeye girmeyi başardı. Ripple cephesinden gelen olumlu haberlere rağmen  Flare Network airdrop programından sonra yatırımcıların umutlarını kaybettikleri görüldü. Ancak XRP fiyatı, Bitcoin’in yükselişi ile beraber yeniden eski seviyelerine döndü ve şu an yükselişini sürdürüyor.

XRP Fiyatı Yeniden Eski Yükselişini Tekrarlayabilecek mi?

XRP, son 24 saat içerisinde %20 yükseliş elde ederek 0,45 dolardan başladığı serüvenini 0,56 dolarda noktaladı. Ancak bu yükselişin daha da sürebileceği tahmin ediliyor.  Kripto para analisti MagicPoopCannon, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada XRP fiyatının piyasanın böyle devam etmesi halinde patlama yaşayabileceğini vurguladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analist, Twitter üzerinden yayınladığı gönderisinde top 10 içerisindeki diğer kripto paralar hakkında da yorum yaptı. XRP’nin son 7 gün içerisinde düşüş yaşayan tek coin olduğunu belirten analist, bunun ilk başta negatif gözüktüğünü ancak %61,8 Fibonacci geri çekilme noktasına gelindikten sonra fiyatın patlama yaşayabileceğini ifade etti.

XRP İçin Hedef 0,90 Dolar

MagicPoopCannon’ın dikkat çektiği seviyenin ise 0,90 dolar olduğu görülüyor. Analist bu noktaya gelindikten sonra fiyatın daha da yükseğe çıkabileceğini ve bunun tamamen piyasaya bağlı olduğunu belirtti. XRP yatırımcılarının uzun süredir beklediği fiyat seviyesinin de 0,90 dolar olduğu biliniyor. Bunun devamında nihai hedef olan 1 dolar ise XRP rallisini gerçek anlamda başlatabilir.

XRP hakkında Twitter üzerinde atılan gönderilen oranı da Kasım 2020 tarihinden bu yana %152 arttı. Yani XRP fiyatı geçtiğimiz günlerde etkisini kaybeden airdrop ile düşüşe geçse de sosyal medyadaki bilinirliği yeniden artıyor. XRP fiyatının da sosyal medyadaki etkileşim ile doğru orantıya sahip bir kripto para olduğu hesaba katılacak olursa, fiyat yakında gerçekten de analiz edilen seviyelere yükselebilir.

Sosyal Medyada Herkes XRP Konuşuyor

Önde gelen kripto para borsalarından eToro tarafından yayınlanan verilere göre 30 günlük Twitter ortalaması, XRP hakkında konuşan kullanıcıların sayısının günlük olarak 1.622’den 4.084’e kadar çıktığına işaret ediyor. XRP’nin Bitcoin fiyatı ile çok fazla korelasyona sahip olmamasına rağmen bu son rallide beraber hareket etmesi ve yükselmesi ise yatırımcıları heyecanlandıran bir başka faktör oldu. Belki de XRP fiyatının yükselişi Bitcoin’den bağımsız bir hareketlenme bile olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar