X


Ripple (XRP) Fiyatı Birkaç Gün İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

XRP yatırımcılarının yüzü artık gülecek mi?
22:25
2 Eylül 2021

Aralık ayından bu yana devam eden Ripple (XRP) davası token fiyatında da ciddi bir baskı oluşturdu. Ancak kısa süre önce Ripple davada lehine önemli bir kazanım elde etti. Elbette SEC’in buna karşılığı Slack mesajları oldu. Savaş dengelenmiş görünse de durum SEC’in aleyhine daha ağır basıyor. İşte tamda bu sebepten bazı analistler mevcut 1,2 dolar fiyatın kısa süreli dip olduğunu savunuyor.

Ripple Kritik Hedefe Yürüyor

Hacimdeki artış XRP fiyatının yukarı tırmanmasını destekliyor. CrediBULL Crypto sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla birlikte kısa süre sonra 1,6 doların görülebileceğini söyledi. XRP fiyatının bu seviyeyi aşması gelecek hacimle birlikte ciddi bir FOMO oluşturabilir. Bu durum yeni ATH getirmese de fiyatın 2 doları zorlayabileceği anlamına geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dava süreci uzamaya ve karmaşık hale gelmeye devam ediyor. Ancak davanın karmaşık hale gelmesi Ripple aleyhine sonuçlanmasından çok daha iyi, Ripple Labs avukatları SEC’in her talebine karşılık durumu dengeleyebilmek için güçlü farklı talepler üretiyor.

Örneğin SEC uzun süredir Ripple’ın Slack mesajlarını görmek istiyor. Buna karşılık olarak Ripple kurumun kendi iç süreçleri ve değerlendirmelerini talep ediyor.

Davanın XRP Fiyatına Etkisi

XRP özellikle Aralık ayında başlayan dava sonrasında ciddi itibar kaybı yaşadı. Gelebilecek yasak veya ciddi yaptırımların fiyatı sıfıra çekebileceği endişesi birçok yatırımcıyı endişelendirmeye yetti. Uzun süredir Ripple (XRP) yeni ATH noktasını büyük ölçüde bu sebepten göremiyor. Davanın açıldığı süreçte fiyat %66 gibi bir düşüş yaşamıştı. Oluşan FUD’un boyutunu sadece buradan bile anlayabilirsiniz.

Ancak bugünlerde Ripple küçükte olsa kazanımlar yakalamaya başladı. XRP’nin kısa vadeli yükseliş testlerini buna bağlayabiliriz. SEC ülkenin en güçlü finans kurumlarından biri ve Ripple buna rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Dün yaşanan kazanımla birlikte önemli direnç bölgesi aşıldı. Akşam saatlerinde duyurduğumuz gelişme bugün fiyatın mevcut konumunu destekleyen en büyük katalizör oldu. XRP eğer rallisine devam ederse 1,51 doları kolayca aşacak gibi görünüyor.  Yazının hazırlandığı sırada XRP yaklaşık 1,25 dolardan alıcı buluyor.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para piyasaları tüm yatırım seçenekleriyle ciddi anlamda volatil ve risklidir. Alacağını yatırım tavsiyeleri ciddi kayıplar yaşamanıza sebep olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar