X

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP İçin Sıkıntı Bitecek mi?

XRP fiyatı Bitcoin karşısında erimeye devam ediyor.
12:55
20 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine  göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, Bitcoin’in rallisinden önce 0,77 dolara kadar çıkıp bütün kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başarsa da an itibarıyla söz konusu seviyeden çok ama çok uzakta. Olası bir altcoin rallisinde 1 dolara kadar çıkması beklenen XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,58 dolardan işlem görüyor.

XRP Fiyatı Düşüşe Devam Ediyor

Flare Network tarafından yapılan airdrop XRP yatırımcılarını kesinlikle heyecanlandırsa da bu heyecan çabuk bitmişe benziyor. Bitcoin fiyatı ABD doları karşısında 24.175 dolara kadar çıkıp neredeyse 1 haftada 5-6 kere rekor tazelerken XRP bırakın tüm zamanların rekorunu, haftalık en yüksek seviyesini bile test edemiyor.

XRP/USD teknik analizine bakıldığında ise fiyatın tam anlamıyla 0,60 dolar seviyesinde takılıp kaldığı görülmekte. XRP fiyatı 0,60 dolar direncini kıramadıkça aşağıdaki destek noktalarına doğru süzülüyor ve olmayan alış baskısı iyice ortadan kayboluyor. XRP fiyatının Bitcoin karşısında 16522 SATS seviyesine kadar gerileme ihtimali bulunuyor ve bu ABD doları karşısında 0,45 dolar seviyesine denk geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP’nin Düşüşü Çok Sert Olabilir

XRP fiyatının teknik analizinde asıl destek noktalarının ise çok gerilede 0,28 dolar, 0,26 dolar ve 0,24 dolar noktalarında olduğu görülüyor. Direnç noktaları ise XRP fiyatına çok daha yakın ve 0,78 dolar, 0,80 dolar ile 0,82 dolar noktalarında bulunuyor.

Yakın zamanda yükselişe geçmiş olan XRP, 16 Aralık tarihinde ise 0,60 dolar direncinin aşılamaması nedeniyle eski nokltasına gerilemişti. An itibarıyla XRP fiyatının 0,54 dolar ile 0,60 dolar arasında gidip geldiği görülüyor. XRP fiyatının 0,60 doları kırması ve günlük kapanış yapması bir anda 0,78 doların görülmesini sağlayabilir.

Yükseliş Çok Şiddetli Olabilir

24 Kasım tarihindeki yükseliş trendi ile beraber gelen büyük yeşil mum ise %61,8’lik Fibo noktasını test etmişti. Eğer kırılma yaşanır ve bu mumun devamı gelirse 0,78 dolar seviyesi bile XRP’yi durdurmaya yetmez ve 1.618 Fibo noktasına yani 1 dolara kadar yükseliş yaşanabilir.

4 saatlik Ripple fiyat grafiğine bakıldığında 15 Aralık tarihinde kendini belli eden düşüş trendinin hala etkili olduğu görülüyor. Eğer Bitcoin’in yükselişi durulur ve altcoinler harekete geçerse XRP de trendi tersine çevirecektir. XRP fiyatının trendin tersine dönmesi ile hedefi 0,80 dolar ile 1 dolar olarak görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar