X


Ripple (XRP) Anlaşmaları Hız Kesmiyor! Yeni Bir Ortaklık Daha Başlatıldı!

Ripple (XRP) kendini SEC davası sonrasına hazırlıyor. Yeni anlaşma geldi!
22:56
20 Ekim 2021

Dünya genelinde blockchain odaklı çözümler üreten çok sayıda girişim bulunuyor. Ancak bunların hiçbiri Ripple (XRP) kadar başarılı anlaşmalara imza atamadı. Kripto paraların ciddi sayıda yatırımcıya ulaştığı günlerde XRP satışlara yaparak projesini fonlayan Ripple, SEC ile karşı karşıya gelse de bunun meyvelerini almaya başladı. Erken dönemde ciddi altyapı geliştirmeleri yapan şirket bugün yeni bir anlaşma yaptı.

Ripple ve Yeni Anlaşma

Bu tarz haberlere artık alıştık. Finans kuruluşları, merkez bankaları ve çok daha fazla şirketle anlaşan Ripple körfez bölgesine de yayılıyor. BAE merkezli döviz ve para transferi şirketi Al Ansari Exchange, sınır ötesi ödemeler sağlamak için Ripple ile olan ortaklığını genişlettiğini duyurdu. Al Ansari borsası, önde gelen para transferi şirketlerinden olan MoneyMatch ile RippleNet’ten yararlanacak.

Şimdilik sınır ötesi ödemeler Malezya’yı kapsayacak. Al Ansari borsasının CEO’su Rashed A. şunları söyledi:

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple ve MoneyMatch ile ortaklığımız sayesinde müşterilerimize daha esnek, daha hızlı, daha güvenli ve daha yenilikçi para transferi çözümleri sunma imkanı bulacağız”.

BAE’nin fintech hedefleri gereği ülkedeki bu tarz çalışmalar devlet tarafından da destekleniyor ve teşvik ediliyor.

Ripple (XRP)

Bitcoin (BTC)’in yaptığı ATH fiyat yükselişinin devam etme ihtimalini güçlendiriyor. Bunun iki sonuç doğurması muhtemeldir. Birincisi Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyeti artmaya devam edecek 50’nin üzerine çıkacak. İkincisi ise Bitcoin yeni bir zirve bulana kadar artan dominance ile altcoinler ezilmeye devam edecek. Yani genel olarak altcoin piyasalarındaki baskının bir süre daha devam edeceği ön görülüyor.

XRP kritik 1,06 bölgesinin oldukça üzerinde bulunuyor. Hareketli ortalamaların önemli kısmı fiyatın yükselişe hazır olduğunu da doğruluyor. MACD artık al sinyali vermeye başladı. Fiyatın 1,17 ile 1,42 dolar arasında yeni bir harekete başlaması beklenebilir. Yazı hazırlandığı sırada XRP 1,14 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

SEC bugünlerde çok cömert ve tek tek ETF onayları geliyor. Eğer Ripple ile anlaşma yoluna gider ve bir miktar maddi cezayla dosyayı kapatırsa fiyatın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Bakarsınız birkaç ay sonra borsalarda listelenen Ripple hisselerini veya XRP ETF’lerini bile görürüz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar