X


Ripple ve Dogecoin Fiyat Analizi: XRP ve DOGE’de Teknik Göstergeler Güçlü

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple (XRP) ve Dogecoin de (DOGE) teknik göstergeler oldukça güçlü ve yükseliş sinyali veriyor. 
11:39
14 Haziran 2021

Kripto para birimlerinin iyi bir tablo çizdikleri bugün piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ve piyasa hacmi bakımından en büyük yedinci kripto para birimi Ripple’ın da yükseliş grafikleri çizdikleri görülüyor.

Dogecoin Önemli Seviyenin Üzerinde

Analistlere göre Dogecoin fiyatında 0,30 dolar önemli bir seviye ve şu anda şaka coin’i bu seviyenin üzerine bulunuyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,32 dolardan işlem gören Dogecoin, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4’lük bir artış yaşarken bir hafta öncesine göre hala %12 düşük bir değer ile işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Analistlere göre güncel grafiklere göre Moving Average Convergence Divergence (MACD) göstergesi DOGE’de hala boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Trend momentum göstergesi sıfır çizgisinin altında kalsa da MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamalara göre 0,3 dolardaki destek bozulmadan kaldığı sürece DOGE boğaları, kilit 100 Basit Hareketli Ortalama (SMA) direncinin 0,34 doların üzerine çıkmaya odaklanabilir. Bu seviyenin üzerinde işlem yapmak ise Dogecoin‘in 0,40 dolarlık bir başka önemli seviyeyi test etmesini sağlayabilir.

Ripple Yeni Bir Yükselişe Hazır Mı?

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,87 dolar bandında işlem gören XRP, son 24 saatte %5,7 artış yaşadı. Son birkaç haftanın çoğunda düşüş eğiliminde olan XRP’de ise analistler bu gidişatın yakın zamanda bozulabileceğine inanıyor.

Analistlerin açıklamalarına göre XRP fiyatında teknik göstergeler yükseliş sinyali veriyor. Özellikle 4 saatlik grafiklerde MACD göstergesinin güçlü kaldığını ifade eden analistler, 0,92 doların XRP için önemli bir seviye olduğuna dikkat çekiyor.

Analistlere göre bu seviyenin ardından 0,97 dolarda bir direnç bulunuyor ve bu direncin kırılması XRP’de 1 doların üzerinin görülmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar