Ripple Teknik Analiz 03.06.2019

11:04
3 Haziran 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple fiyatı 2019 başı itibari ile Bitcoin fiyatını takip ederek yükselişe geçti. Bu yükseliş sürecinde daha önceki hareketlerinde olduğu gibi Bitcoin`in 11 Mayıs 2019`da günlük fiyatlarla 200 günlük Bolinger Bandının üst bandını kırmasını takiben ancak 2 Haziran 2019 tarihinde bandı yukarı doğru kırabildi.

Bitcoin ve Ethereum`a benzer bir hareket yerine onlar ile bağlantılı ancak farklı bir hareketlilik içerisinde olan Ripple`ın bu hareketi devam edip etmeyeceğinin yakından takip edilmesi gerekir.

Fiyatın bir miktar daha Bollinger Bandının üzerinde kalabileceği söylenebilir. Daha önceki hareketlerde 20 güne yakın zamanlarda hareketin bu şekilde devam ettiği gözlenmiştir.

Ancak böyle bir hareketin devamlılığı için Bitcoin ve Ethereum gibi kripto değerlerin de yüksek hacimlerle fiyat artışının devam etmesi gerekir.

Açıkçası Ripple`ın geçtiğimiz haftalarda 1 milyar adetinin bulunduğu cüzdanın açılması, fiyatın yükseliş hareketininin yavaşlamasına neden olabilir. İlgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu noktada fiyatın bir süre sonra Bollinger Bandının içine dönmesi gerekiyor. Daha önceki Ripple hareketlerinde, Bitcoin hareketlerine benzer şekilde fiyatın bant içerisinde dönmenin en fazla 30-40 gün içerisinde olduğu gözlenmiştir. Bant içerisine dönüş için ya fiyatta bir gerileme olacaktır, ya yatay hareket ile fiyat bir süre sonra bandın içerisine tekrar girecektir.

Birinci ihtimal yani Ripple fiyatında bir düzeltme yaşanarak, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda fiyatın $0.40-0.35 bandına çekilmesi gerekir.

İkinci ihtimal yani Ripple fiyatı dar bir bantta hareket ederek, fiyatın Bollinger Bandının içerisine girmesi durumunda ise fiyatın $ 0.40 – 0.50 arasında bir bant içerisinde hareket etmesi lazım. Bu durumun olması durumunda önümüzdeki 40-60 günlük bir hareket olabileceği söylenebilir. Açıkçası hareketin yeni başlaması bu ihtimali daha mümkün kılmaktadır.

Ancak tüm altcoinlerde olduğu gibi Ripple`da da Bitcoin fiyatı çok önemli. Bitcoin fiyatında bir düzeltme yaşanırsa, Ripple`ın da bu düzeltmeyi takip edeceği aşikardır. Ancak eğer Bitcoin`de yatay bir bant hareketine girerse Ripple da yanı şekilde hareket edecektir. Bu nedenle özellikle Bitcoin başta olmak üzere kripto-değerlerin fiyatının ve genel piyasa hareketinin takip edilmesinde fayda vardır.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 03.06.2019)

Grafik Kaynak: TradingView

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI