Sanatçı Refik Anadol, Metaverse Projesi “DATALAND’ı” Duyurdu!

Refik Anadol, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile Metaverse projesi DATALAND'ı duyurdu.
09:12
11 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel çapta büyük ilgi gören tasarımları ve kaydettiği NFT satışları ile birlikte son dönemlerde adından sık sık bahsettiren sanatçı Refik Anadol, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımı ile DATALAND isimli yeni Metaverse projesini duyurdu.

Refik Anadol, Metaverse Projesini Duyurdu

Tasarımları ile adından sık sık söz ettiren ve OpenSea’de çok yüksek miktarlarda rekor NFT satışları kaydeden sanatçı Refik Anadol, bu kez de Metaverse ekosistemine giriş yaptığını duyurdu. Anadol, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımı ile yeni Metaverse projesi DATALAND‘ı duyurdu.

İlk çok-duyusal Metaverse projesi DATALAND’ı duyuran Anadol, konuya ilişkin Twitter paylaşımındaki ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Sevgili Dostlar, Duyurmaktan çok heyecanlıyız: DATALAND – algı, varlık ve duyum arasındaki ilişkiyi yeniden tamamlayacak dünyanın ilk çok duyusal Metaverse projesi.”

Projenin Detayları

Projede çok sayıda bilim insanının yer aldığını ve önde gelen şirketlerle işbirliği yapıldığını açıklayan Anadol, DATALAND‘ın son nörobilimsel deneyleri ve sanal olarak geliştirilmiş fiziksel gerçekliği bir araya getirdiğini ifade etti. Anadol, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımında ise projeye ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Yapay zeka kullanarak geniş veri kümelerini analiz etmenin nicel ve nitel zorluklarını, Metaverse‘de meditatif deneyimler içeren, sürükleyici ve benzeri görülmemiş alanlar tasarlayarak karşılayacağız ve yepyeni şiirsel algoritmalar icat edeceğiz.”

Ek olarak DATALAND’ın ilk fiziksel portalının Los Angeles’ta olacağını duyuran Anadol, çok-duyulu AI veri heykellerinin ve resimlerinin, deneyimin temel parçası olacağını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar