Raoul Pal: “Dijital Varlıklar Bize Sunulan En Büyük Fırsat, Seçim Sizin!”

RealVision kurucusu Raoul Pal Twitter üzerinden, dijital para birimleri ve geleneksel finans ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 
11:00
16 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimlerinin, Bitcoin’in, NFT’lerin, Blockchain teknolojisinin, DeFi’nin ve yeni dönemde ortaya çıkan teknolojilerin insanlığa çok fazla şey sunduğu açık. Ancak bir kesim hala geleneksel sistemlere kızarak hiçbir şey yapmadan bir kenarda beklerken bazıları bu yeni dünyada yerini almayı seçiyor.

RealVision kurucusu Raoul Pal da yaptığı bir Twitter paylaşımında tam olarak bu konulara değindi.

“Seçim Sizin”

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Pal, insanların şu anda iki seçeneklerini olduğunu, “Merkez bankalarına, hükümete, borçlara, demografiye veya siyasete ve bunların hepimizi nasıl etkilediğine kızabilirsiniz ya da iyimser olup dijital varlıkların yeni dünyasına geçiş yapabilirsiniz. Seçim senin.” sözleri ile dile getirdi.

Açıklamalarının devamında Pal, dünyanın en ünlü ve başarılı yatırımcılarının çoğuyla arkadaş olduğu için çok mutlu olduğunu ve bu kişilerin büyük bir yüzdesinin geleneksel stratejiler ile birlikte “Exponential Age” teknolojisi ve kripto paralardan oluşan bir ekosisteme geçtiğini ifade etti.

Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Onlarla bahse girebilirsin ya da onları aptal olarak değerlendirebilirsin. Ama karşı çıkmak ister misin: Soros, Tiger, Moore Capital, Tudor, Brevan Howard, Balyasni, vb. Singapur Hükümeti’nden Abu Dabi’ye kadar çok daha fazlasının da olduğu gibi hepsi işin içinde.” sözlerini kullandı.

Geleneksel Yatırımlar

RealVision kurucusuna göre bu durum geleneksel yatırımları geçersiz hale getirmiyor. Ancak geleneksel yatırımları risk/ödül karşılaştırmasında daha az ilginç hale getiriyor. Pal’a göre günümüzde dijital varlıklar ve Exponential Age insanlığa sunulan en büyük fırsat ve merkez bankalarına karşı koyuyorlar.

Pal’a göre altın, zenginliği arttırmak için değil serveti korumak için çalışıyor. Dolayısıyla Pal takipçilerini, daha az şüpheci olmaya, dönüşümü ve geleceği keşfetmeye çağırıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar