X


Rakiplerin Artmasının Ardından Tether’ın Devri Bitiyor Mu?

Son zamanlarda sabit fiyatlı kripto paraların artmasıyla Tether'ın piyasadaki değeri de giderek düşüyor. 20 farklı kripto para borsası Tether'ı değil de yeni alternatifleri tercih ediyor.
08:00
15 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsalarının olmazsa olmaz unsurları arasında sabit fiyatlı kripto paraların yer aldığını söyleyebiliriz. Tether’ın USDT’sine rakip olarak son zamanlarda birçok yeni stabil kripto para piyasaya sürüldü. Sonuç olarak 20 farklı kripto borsanın şimdiye dek birçok tartışmaya konu olan USDT’yi platformlarından çıkardığı ifade ediliyor.

Digifinex isimli borsa geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararın ardından USDT kullanmaktan vazgeçerek yerine başka bir kripto para koyacağını kullanıcılarına duyurdu. Borsanın platformuna ekleyeceği yeni kripto paranın Amerikan doları karşısında istikrarlı bir değişim oranına sahip olması bekleniyor. Digifinex’in yeni sabit coin’ininin TrustToken’in TrueUSD token’i olduğu belirtildi.

Singapur merkezli kripto para borsası Digifinex, çatısı altında tam 131 milyon dolarlık bir günlük işlem hacmine ev sahipliği yapıyor. Coinmarketcap verilerinin ortaya koyduğu sıralamaya göre Digifinex dünyadaki en yüksek işlem hacmine sahip on altıncı kripto para borsası.

Digifinex’in kurucu ortaklarından Kiana Shek geçmişte CoinDesk’e yaptığı bir açıklamada konu hakkında bazı değerlendirmelere yer vermiş. Digifinex’in aylar boyunca “USDT’den kurtulmak için yeni yollara aradığını” ifade eden Shek “aslına bakılırsa tether’a hiç güvenmediğini ancak onu listelemekten başka bir seçeneğinin olmadığını” belirtiyor.

TrueUSD’nin platform tarafından benimsenmesinin ardındaki nedenleri sıralayan Shek konuyla ilgili şunları söyledi:

Yaptığım araştırma, detaylı inceleme ve TrustToken ekibiyle kurduğum başarılı iletişimin ardından şirketin sunduğu bu yeni ürüne sektörün gerçekten ihtiyacı olduğunu söyleyebilirim.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar