reklamı kapat

QTUM, Heroes ile Kripto Oyunlarında Yeni Bir Sayfa Açılıyor

2 Mayıs 2018
  • Coin TürkCoin Türk

Blockchain platformu BINGO, QTUM Heroes isimli, kripto para ödemelerini destekleyen bir online arena oyununu piyasaya sürdü. Oyun QTUM blockchain’iyle lider oyun stüdyosu Mob Arts’ın işbirliği sonucu geliştirildi. Blockchain temelli ilk interaktif oyun olarak tanımlanan QTUM Heroes’un piyasaya sürülmesiyle kripto oyunculuk seviye atlıyor. Mob Arts oyun stüdyosunun büyük başarıya ulaşan, tüm Tencent platformlarından erişilebilir ilk üçüncü parti oyun niteliğindeki House of Heroes oyununun ardından piyasaya çıkacak QTUM Heroes piyasada büyük heyecan yarattı.

Devrim niteliğindeki dinamik ve oyuncu öldürmeye dayanan oyunu arena savaşlarıyla blockchain teknolojisinin bir kombinasyonu olarak özetlemek mümkün. Emsali bulunmaz bir oyun tecrübesi vadeden oyunu oynayanlar Heroes (Kahramanlar) olarak anılan kendine has karakterlere sahip olabilir. Hero’lar QTUM blockchain altyapılı devasa online market üzerinden alınabilir, geliştirilebilir ve satılabilir.

Oyunun yaratıcıları oyunun piyasaya sürülüşünü kutlamak adına ilk oyuncuları CD anahtarları, QTUM coin’leri, ücretsiz Hero’lar ve benzeri şeylerle ödüllendirme kararı aldı. Aktive edilen ilk 400 hesap 3’er CD anahtarıyla ödüllendirilecek. Bu hesapların sahipleri oyuna arkadaşlarını davet ederek 3 CD anahtarı daha kazanabilir. BINGO’nun açıklamasına göre aktive edilen ilk 5000 hesap üç aktif oyuncuya CD anahtarı davetiyesi gönderirse 0.5 QTUM bonusuyla ödüllendirilecek. 5000 hesabın aktive edilmesinin ardından kaydolan oyuncuların ücretsiz bir hero kazanma şansı sürecek. İlk katılımcılar istedikleri Hero’yu öncelikli olarak seçebilecek. Oyunu test eden kullanıcılar seçim yaplabilecek binlerce farklı yüz, saç tarzı ve özel silah olduğunu bildirdi. BINGO kurucusu ve CEO’su Matt Lee:

QTUM Heroes oyununu platform kullanıcılarımıza sunacağımız için çok heyecanlıyız. Bunu App store’un blockchain versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Kullanıcılarımıza tamamen farklı ve yeni bir tecrübe sunmak amacıyla yakın zamanda çok daha fazla oyun ve uygulamayla onların karşısına çıkacağız. Daha yolun çok başındayız.

QTUM Heroes beta server’ındaki oyuncular Market Place, Love Center, 1v1 Peak Battle ve 8v8 Hero Melee Championship’e doğrudan erişebilecek. Melee Championship top 3 kazananları ödül olarak 1 QTUM bonusu alacak. Bonuslarla garsonlara bahşiş ödemesi yapılabilecek. Garsonlar Hero’yu oyduğunda değer artışı yaşanacak ve oyuncular kendine has karakterlerinin değerini artırmak suretiyle kripto para kazanabilecek.

CryptoKitties ve Etherbots gibi diğer blockchain oyunlarından farklı olarak QTUM Heroes sadece koleksiyon yapmaktan ibaret değil. Oyun oyuncular arasında dinamik bir etkileşim ortamı yaratma amacıyla geliştirildi. Her oyuncu kendi Hero’sunu seçip, mevcut online arena’ların herhangi birinde Hero’sunun değerini artırabilir. Giriş ücreti ödeyen kullanıcılar anında diğer Hero’larla savaşmaya başlayabilir. Örneğin 8-Hero Melee Battle oyununu oynayan kullanıcılar şampiyonluk kupası için yarışarak kazanan Hero’larının değerini artırabilir.

BINGO ve QTUM Heroes hakkında

QTUM Heroes, QTUM blockchain’iyle lider oyun stüdyosu Mob Arts’ın işbirliği sonucu geliştirildi. Mob Arts’ın bir önceki oyunu House of Heroes Asya piyasalarında görücüye çıkan en başarılı mobil oyunlardan biri olarak görülüyor. Bu başarıyı göz ardı etmeyen Çinli internet devi Tencent, her ne kadar bir üçüncü parti tarafından geliştirilmiş olsa da oyunu kendi platformuna ekleme kararı aldı.

BINGO ekibi büyüyen oyun sektöründe yeni oyunun aynı başarıya ulaşabileceğine yürekten inanıyor. En iyi arena savaşlarını blockchain’e entegre ederek piyasada mevcut oyunların üstüne koyan QTUM Heroes kripto oyunculuğun yeni trendi olmayı hedefliyor.

Oyuna kaydolmak için: https://qh.bingo.fun/

Bingo ekibiyle tanışın: https://777.bingo/#team

Bingo TelegramWhitepaper

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.