PrimeXBT, Kripto Para Fon Yönetim Modülünü Piyasaya Süren İlk İşlem Platformu Oldu!

09:40
20 Ağustos 2019
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para, döviz, emtia, hisse senedi endeksleri ve daha bir sürü varlık için 500 kata kadar kaldıraçlı işlem seçeneği sunan Bitcoin tabanlı alım satım platformu PrimeXBT, Covesting ile ortaklaşa geliştirilen yeni ve eşsiz fon yönetim modülünü tanıttı.

Covesting ve PrimeXBT Ortaklığı

Covesting’in, PrimeXBT’nin gelişmiş alım satım platformu için özel olarak tasarladığı bu yeni alım satım teknolojisi sayesinde yatırımcılar maksimum potansiyellerine ulaşmak için fon yönetim modülü adına gerekli hangi araç varsa bundan faydalanmanın tadını çıkartabilecek.

Başlangıçtaki fon yönetim konsepti bu yeni ortaklık ve Covesting takımının orijinal planı sayesinde tam ölçekli eşler arası bir varlık yönetim modülüne evrildi. Bunun yanı sıra PrimeXBT platformunun artılarını da yanına alan ortaklık, yatırımcılara sadece Covesting’in eşsiz varlık yönetim modülünün avantajlarını değil, 500 kat kaldıraçlı işlem, açığa satış veya uzun pozisyon açma gibi PrimeXBT’nin avantajlarını da sunmakta.

İlk başta sadece kripto para birimleri için tasarlanan Covesting modülü, PrimeXBT üzerinde desteklenen kripto para, döviz, emtia, hisse senedi endeksleri gibi bütün varlıkları destekleyecek. Dünya klasmanında bir varlık çeşitliliğini, finansal endüstrideki en iyi alım satım araçlarını, Covesting modülü aracılığıyla oluşturulan yenilikçi yapıyı ve çok daha fazlasını tek bir alım satım platformunda birleştirerek bütün finansal piyasalar için tek bir durak noktası oluşturulması planlanmaktadır.

Covesting Modülü PrimeXBT Üzerinde Nasıl Çalışıyor?

Fon Yöneticileri

Dünya çapından bütün yatırımcılar PrimeXBT platformunda Covesting modülünü kullanarak diğerlerinin yatırım yapması için bir fon oluşturabilirler ve fon yöneticisi olabilirler. Fon yöneticileri fonlarındaki yatırımcının başarı ödülünden belirli bir oranda kazanç elde ederek fayda sağlayabilmektedir. Genellikle kazanan bir strateji izleyen yatırımcılar da halka açık derecelendirmelerde üst sıralara yükselip kendilerini öne çıkartabilme imkanına sahip olacak.

Bu sayede fon yöneticileri daha çok yatırımcı çektikçe daha başarılı olabilecek ve bunu PrimeXBT’nin ilerleyici yatırım sisteminde kullanabilecek.

Fon Yöneticisi İş Akışı

 • Fon yarat ve fon yöneticisi ol.
 • Fonuna katılanları arttır ve performans derecelendirmelerini yükselt.
 • Fonlarının performansı ile profilini diğer yatırımcılara pazarla.
 • Alım satım yaptıkları sermayeyi arttır.
 • Kazanan stratejilerden başarı komisyonu/ödülü al.

Fon yöneticileri bunun yanı kişisel alım satım için ayrı, özel hesaplar oluşturabilirler veya normal derecelendirmelerini etkilemeyen backtest yapabilirler.

Yatırımcılar

Modül, yatırımcıların her zaman müsait olan fonların derecelendirmelerini görmesini sağlıyor. Yatırımcılar buradan istedikleri verilere ulaşıp fonun performansına göre yatırımlarda ve girişimlerde bulunabilecekler. Derecelendirmeler içerisinde yatırım getirisi, yatırımcı sayısı, fon üretilme tarihi ve çok daha fazlası mevcut.

Yatırımcı istediği fonu bulunca yatırım yapmak istediği sermaye miktarını ve diğer detayları seçerek buna giriş yapabilmekte.

Yatırımcı İş Akışı

 • Derecelendirme sistemini kullanarak yatırım yapılacak fonları araştırmak.
 • Yüksek performansa sahip fonlara sermaye yatırmak.
 • Çok aşırı araştırmaya gerek olmadan ek piyasalara katılabilmek.
 • Stressiz bir alım satımın keyfini çıkartmak.

En önemlisi, fon yöneticileri yatırımcının sermayesine erişim sağlayamıyor veya bunu çekemiyor. Yatırımcının sermayesi sadece yatırımcının kontrolünde oluyor.

İki Marka İçin de Önemli Bir Kilometre Taşı: Covesting Modülünün Piyasaya Çıkması

PrimeXBT, kripto para piyasasında ilk defa tam eşler arası varlık yönetim modülü sunan alım satım platformu oldu ve bütün yatırımcılara istedikleri her seviyeden yatırım yapma imkanı sundu. Covesting modülünün piyasaya sürülmesi, PrimeXBT’nin gelişmiş alım satım platformuna yapılan güncel eklentiler ile mükemmel bir bağ kurmuş oldu.

PrimeXBT yıl boyunca platformda sunduğu toplam varlıkların çeşitliliğini arttırdı. Platform Bitcoin’in ve popüler kripto paraların yanı sıra yakın zamanda ETH/BTC, LTC/BTC, EOS/BTC ve XRP/BTC işlem çiftlerini de listeledi.

PrimeXBT kripto paraların yanı sıra dünyanın en çok alınıp satılan döviz işlem çiftlerinin 18 tanesini, emtiaları, hisse senedi endekslerini ve altın ile gümüş için spot kontratları da desteklemekte. Bunun yanı sıra platform hem Android hem de iOS cihazları için mobil uygulama desteği de sunmakta.

PrimeXBT ek olarak şu seçenekleri de sunmakta:

 • 100 kat kaldıraç (döviz  ve emtialarda 500 kata kadar kaldıraç)
 • Eş zamanlı bir şekilde bile açığa satış ve uzun pozisyon seçenekleri
 • Çeşitli eklentilere sahip özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü
 • O.C.O ve koruma emirleri gibi 8 piyasa emri seçeneği
 • Dahili grafik sistemi ve çoklu monitör desteği
 • Aşırı yüke ve yüksek hacme dayanıklı güvenilir ve istikrarlı eşleştirme motoru.
 • Bağlı ortaklar için 4 seviyeli kazançlı referans programı

Bu faktörler PrimeXBT’yi 2019 yılının en hızlı büyüyen alım satım platformu haline getirdi ve ticari hacim ile yeni kullanıcı kayıtları her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra bir diğer önemli faktör de PrimeXBT’nin kayıt olma sürecinde hiçbir KYC  veya kişisel bilgi şartı aramıyor olması.

Covesting Nedir?

Covesting, eski Saxo Bank trader’ları tarafından kurulan küresel bir finansal teknoloji şirketidir. Firma Cebelitarık kayıtlı ve merkezlidir. Covesting temel olarak lisanslı bir dijital varlık alım satım, işlem kopyalama, toplu emir defteri ve Avrupalı regülatörlerin katı regülasyonları ile uyumlu itibari para/kripto para alım satım seçeneğini bir araya getiren eşsiz bir kripto para birimi alım satım alt yapısı inşa etmekte.

Daha fazla bilgi için covesting.io‘yu ziyaret edebilirsiniz.

Covesting’in Facebook, Twitterve Medium üzerinden takip edebilirsiniz.

PrimeXBT Nedir?

PrimeXBT ise 2018 yılında kurulan bir fintech firması olup kripto para birimi, FX, endeks ve emtia alım satımı gibi birçok seçeneğin yanı sıra, 500 kata kadar kaldıraçlı işlem, açığa satış, uzun pozisyon gibi imkanlar sunmakta.

Daha fazla bilgi için primexbt.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

PrimeXBT’yi Facebook, Twitter ve Medium üzerinden takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar