X

PowerPool Coin Nedir?

PowerPool Coin, topluluk odaklı bir DeFi projesidir.
23:11
10 Aralık 2020

Powerpool (CVP), Ethereum tabanlı protokollerin en büyük sorunlarından birisi için üretilen kripto para projesidir. PowerPool Coin ve PowerPool protokolü, Ethereum tabanlı DeFi projelerinin yönetim tokeni sorununu çözmeyi hedefliyor. Bu protokoller arasında COMP, BAL, LEND, YFI, BZRX, AKRO vb. gibi önemli projeler yer almakta.

PowerPool (CVP) Nedir?

Likidite madenciliği ve gelir hasadı yöntemleri ile farklı likidite havuzlarından DeFi tokenleri elde eden yatırımcılar, ağla ilgili olası bir değişimde bunları nasıl kullanacaklarını seçiyorlar. CVP Coin sahipleri buna ek olarak ekosistemin önemli değişimlerinde, yeni havuz ekleme gibi kararlarda da en büyük söz hakkı sahipleri konumunda.

Yani PowerPool tamamen topluluk odaklı ve likidite madenciliğinde bile yetkiyi topluluğa veren bir proje. Bu kararlarda söz hakkı sahibi olmak için ise CVP Coin sahibi olmak gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

CVP Coin Yorum

CVP Coin sahipleri elde ettikleri yönetim tokenlerini ödünç vererek daha fazla yönetim tokeni elde edebilmekte. Daha sonra bunları kilitleyip kredi alabilir veya yönetim tokeni kredisi çekerek ağla ilgili oylamalarda daha fazla oy hakkına sahip olabilirler. Yani CVP Coin birçok kullanım alanına sahip ve hem fiyatı hem de hacmi bunlara bağlı devamlı artıyor.

PowerPool Coin Nasıl Alınır?

CVP  Coin  tam olarak nasıl alınır?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor. Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte.

  • CVP  Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Binance USD’yi yani BUSD’u işaretleyin.
  • BUSD aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BUSD sekmesini seçerek, arama butonuna CVP  yazın ve altta açılan CVP /BUSD çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “CVP  AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek CVP Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar