f Portuma’dan Dikkat Çeken Etkinlik: Özgür Demirtaş Konuşmacı Olacak!  › COINTURK

Portuma’dan Dikkat Çeken Etkinlik: Özgür Demirtaş Konuşmacı Olacak! 

12:16
17 Ağustos 2023

Dünyanın 3. ve Türkiye’nin tek oyun içi reklam platformu olarak tanımlanan Portuma, Ekim ayında İstanbul’da büyük bir etkinliğe imza atacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre etkinlikte Özgür Demirtaş da konuşmacı olarak yer alacak. 

Portuma Lansman Etkinliği 

Ülkemizde düzenlenen, oyun ve blockchain dünyasını buluşturacağı ifade edilen Portuma’nın etkinliği Ekim ayında gerçekleşecek. Yapılan açıklamalara göre etkinlikte, Anchorwoman Ece Üner, Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Portuma kurucusu Ozan Emrah Ünal ve daha pek çok önemli isim konuşmacı olarak yer alacak. Etkinliğin diğer detaylarının yakın zamanda paylaşılacağı da açıklamalar arasında yer alıyor. 

Portuma Nedir? 

Portuma kendisini dünyanın 3., Türkiye’nin tek oyun içi reklam platformu olarak nitelendiriyor. Partnerleri arasında, Adjust, Asyield, Game Factory, Oyunder bulunuyor. Adjust’ın Türkiye’deki tek teknoloji partneri olduğu da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor. 

Bunlara ek olarak platformun oyun stüdyosu ve oyun partnerleri arasında; Rise Online, Game Factory, Pollux Studios, Happy Crabs, Axell Studios, Spektra Games, Oxo Games, SoicaPol bulunuyor. Yapılan açıklamalara göre aralarında Çin, Türkiye, Fransa, Filipinler ve Hindistan’ın bulunduğu 177 ülkede 300 milyon indirmeye ve 7 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşılmış durumda. Bunu yanında platformda kayıtlı oyuncu sayısının da 10.000’e ulaştığı ifade ediliyor. 

Ayrıca Portuma’nun a uluslararası siber güvenlik platformu CertİK tarafından “dünyanın en güvenilir 10 metaverse projesi” arasında seçildiği de ifade ediliyor. Ek olarak Singapur merkezli XT LABS de Portuma’ya yatırım yapmış durumda.  

Yıl sonuna kadar Adform, Admob, Tabolaa gibi bir çok reklam altyapı sağlayıcı ile partner olmayı planladıklarını ifade eden Portuma, geçtiğimiz aylarda Haliç Üniversitesi, Esenyurt Üniversitesi ve İstanbul Havalimanı İGA ile reklam veren anlaşmaları gerçekleştirdi.  

Bunlara ek olarak Portuma P2E sistemime 2 yeni oyun Applle dan ve Google dan onay aldı ki dünyada bunu başaran hala tek şirket olduklarını ifade ediyorlar. 

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI