Reklam

Popüler On-Chain Analisti Bitcoin’in Yükselişini Engelleyen Faktörleri Açıkladı!

Willy Woo, Bitcoin'in (BTC) yukarı doğru hareket etmesini engelleyen faktörleri açıkladı.
11:55
15 Kasım 2021
Popüler On-Chain Analisti Bitcoin'in Yükselişini Engelleyen Faktörleri Açıkladı!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin‘in (BTC) yukarı doğru hareket etmesini ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasını engelleyen kritik faktörleri açıklıyor.

Bitcoin’in Yükselişini Engelleyen Faktörler

Yeni bir Coin Stories röportajında ​​Woo, kendisine Bitcoin‘in henüz toparlanmaya hazır olmadığını söyleyen belirli bir zincir üstü metriğe baktığını söyledi.

Willy Woo, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

“Mayıs ayından önce birinci ve ikinci çeyrekte gördüğümüz oranlarda değiliz. Aslında o seviyelere doğru tırmanıyoruz, ancak 64.000 dolar aralığına ulaştığımız son seviyelerde değil. Yapısal olarak, zincirde yükseliş eğiliminde olmadığımızı söyleyebilirim.”

Bitcoin EFT’leri

Lider kripto para birimi BTC‘nin daha yüksek fiyatlara geçişini engelleyen bir diğer faktör, Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonlarının (ETF‘ler) ortaya çıkmasıdır. Zincir içi analiste göre, Bitcoin ETF’leri yatırımcıları BTC satın almak yerine türev sözleşmeleri yapmaya yönlendiriyor.

EFT‘lerin onaylanmasıyla da çok fazla değişiklik yaptık, bu nedenle bu ETF’ler vadeli işlemlere dayanıyor. Aslında Bitcoin almıyorlar, fiyata maruz kalmak için vadeli işlem sözleşmeleri satın alıyorlar.”

Son olarak Woo, Bitcoin pazarını çevreleyen açgözlülük ve coşkunun BTC’nin durgun yükselişine katkıda bulunduğunu söylüyor.

“Diğer bir şey de şu anda herkes çok ama çok yükselişte ve ne zaman herkes yükselişe geçse, fiyatın yükselmesi çok zor çünkü piyasalarda bir sürü spekülatif long pozisyon alıyorsunuz ve bu da onu çok, çok karlı kılıyor. Çoğunluk çok nadiren haklıdır.”

Woo’ya göre, Bitcoin‘in piyasa katılımcılarının potansiyel bir dalgalanma için pencereyi açtığı için trendden emin olmadıkları bir konuma gelmesi gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar