X


Popüler Kripto Para Borsası Kendi Kartını Çıkarıyor! Kripto Ödemeleri Hızla Artabilir!

Kripto paralarla dünyanın her yerinde ödeme yapılabilecek.
20:45
21 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok kripto para borsasının hedefinde kendi kartını çıkararak müşterilerine alışverişlerde kolaylık sağlamak var. Bunun şimdiye kadar yapanlar oldu, artık FTX borsası da bu kervana katıldı. Visa destekli kartı sayesinde kullanıcılar kolaylıkla kriptoyla ödeme yapabiliyor olacak. Üstelik tüm işletmelerde ve özgürce!

FTX Visa Kart

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried bugün müjdeyi verdi. Visa ile anlaşan şirket fiziksel kartını resmen çıkardı. FTX müşterileri Visa’nın geçerli olduğu tüm işletmelerde kolayca ödemelerini yapabiliyor olacak. Kripto paraları ödeme sırasında anlık olarak itibari para birimine dönüştüren kart, özgürce kripto paralarınızı kullanmanızı sağlıyor.

Bakiyedeki kriptolar ödeme esnasında otomatik olarak itibari para birimine dönüştürüldüğü için dünyanın her yerinde normal bir kredi kartından ödeme yapar gibi kartı kullanabileceksiniz. Kart için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. İşlem veya hesap yönetim ücreti gibi herhangi bir masraf da kullanıcılardan talep edilmeyecek. Bu tarz kolaylıkların kripto ödemelerini ve kriptoya olan talebi artırması bekleniyor. Sınır ötesi hızlı işlem, tam zamanlı çalışması gibi avantajları kripto paraları günlük kullanımda eşsiz hale getiriyor.

Türkiye’de Kullanılabilecek Mi?

Şimdilik maalesef, ancak FTX’in internet sitesi üzerinden bekleme listesine kaydolarak son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Bekleme listesinde 195 ülke seçilebiliyor ancak ABD bu listenin dışında tutulmuş. Yani ABD vatandaşları için şimdilik bu hizmet sunulamayacak.

Türkiye, kripto paraların günlük ödemelerde kullanılmasına yasal olarak izin vermiyor. FTX’in Visa kartı da direkt olarak kripto bakiyesiyle beslendiği için yerel düzenleyiciler tarafından hoş karşılanmayabilir. FTX, diğer birçok borsanın aksine yerel düzenleyicilerle iyi ilişkiler geliştirmeye çalışıyor. Çıkaracağı ürünlerle için henüz ilgili pazara/bölgeye girmeden izinlerini almaya çalışan borsa yavaş ancak emin adımlarla büyüyor. Yani Türkiye’de bulunan kullanıcıların yasal izinler tamamlanmadan bu hizmetten yararlanması pek olası görülmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar