Reklam

Popüler İnternet Tarayıcısı, Solana İle Ortaklık Kurdu! Solana Ağına Destek Sunacak

Brave ve Solana Labs bugün, gizlilik tarayıcısının önümüzdeki yılın başlarında Solana cüzdanları için destek eklediğini görecek ortak bir entegrasyon duyurdu.
11:30
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Solana (SOL) ve Brave Browser yeni bir ortaklık kurdu. Brave ve Solana Labs bugün, gizlilik tarayıcısının önümüzdeki yılın başlarında Solana cüzdanları için destek eklediğini görecek ortak bir entegrasyon duyurdu.

Solana ve Brave Ortaklığı

Solana‘nın Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlediği Breakpoint konferansında Brave ve Solana Labs yöneticileri, Brave Browser’ın Solana (SOL) blok zinciri ile entegre olacağını ve tarayıcısında Solana merkezi olmayan uygulamaları veya dApp’leri kullanacağını duyurdu. Aynı zamanda Solana, Brave Browser’ın yerel dijital para birimi olan Basic Attention Tokens‘ın (BAT) dApp kullanıcıları arasında benimsenmesini teşvik edecek.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich, geliştirme hakkında şunları söyledi:

Merkezi olmayan Web’e hızlı ve uygun maliyetli erişim için araçlara ihtiyaç duyan daha fazla kullanıcı ve içerik oluşturucu ile bu entegrasyon, bir milyar sonraki kripto kullanıcısının uygulamaları ve token’ları kullanmasının yolunu sorunsuz bir şekilde açacaktır.

Ek olarak Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko da konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Milyarlarca insan için mobil web onların Web3’e giriş kapısı olacak. Tarayıcılarla derin entegrasyon, DApp’lerin en iyi web deneyimlerini oluşturmasına yardımcı olmanın anahtarıdır. Brave‘in tarayıcılarının tüm sürümlerinde Solana cüzdan desteğini duyurması, bir sonraki milyar kullanıcıyı Solana‘ya dahil etmek için önemli bir adımdır.”

Brave Browser Nedir?

Brave, kullanıcıların reklamları, izleyicileri ve siteler arası çerezleri engellemesini sağlayan bir gizlilik tarayıcısıdır. Tarayıcı ayrıca MetaMask’a benzer, kullanıcıların kripto para birimlerini yatırmalarına ve dApp’lerle etkileşime girmelerine olanak tanıyan yerleşik bir dijital cüzdana sahiptir. Ek olarak, kullanıcılar Twitter gibi platformlarda favori içerik oluşturucularına bahşiş vermek için BAT’ı kullanabilirler. Brave Browser’ın aylık 42 milyon aktif kullanıcısı ve 1,3 milyon içerik oluşturucusu var.

Solana, dApp’leri ve merkezi olmayan finansı veya DeFi protokollerini güçlendirmek için tasarlanmış bir blok zinciridir. Ağ, hızı ve yüzde altı işlem ücretleri ile tanınır. Blok zincirini kullanan önemli kuruluşlar arasında kripto para borsası FTX, müzik akışı platformu Audius, USD Coin (USDC), NFT barındırma platformu Metaplex ve yüksek frekanslı ticaret şirketi Alameda yer alıyor. SOL kısa süre önce Cardano (ADA) ve Tether’i (USDT) geçerek piyasa değeri ile dünyanın dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar