Popüler Analistten Kritik Uyarı: Bu Altcoinde Tehlike Çanları Çalıyor!

Kıdemli analist açıklamalarında Ethereum'un (ETH) rakibi olarak nitelendirdiği bu altcoinin fiyatı hakkında uyarılarda bulundu!
01:30
8 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler bir kripto para analisti, lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum’un (ETH) dişli rakibi olarak gösterilen Polkadot’un (DOT) fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu ileri sürdü.

Polkadot Verileri

InvestAnswers adlı Youtube kanalının anonim sunucusu paylaşılan yeni bir videoda 444.000 abonesine, popüler altcoin Polkadot’un zincir içi etkinliğinin fiyat açısından olumlu hareket etmesine rağmen kasvetli bir görüntü sunduğunu belirterek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

The Block Crypto’daki Subscan’dan bazı veriler incelendiğinde, Polkadot’un yeni adreslerinin toplamı yedi günlük hareketli ortalamada sadece 1.100 olduğunu görebilirsiniz. Yani bu temelde Aralık 2020 tarihinden bugünü kapsayan uzun bir zaman dilimindeki en düşük seviye. Kripto para biriminde konu yeni kullanıcıları çekmek olduğunda işler pek iyiye gitmiyor. Altcoinin bir süredir günlük aktif kullanıcı sayısı da azalıyor. Yani Polkadot bugün ne kadar iyi bir durumda görünse de temellere baktığınızda durum çok iyi değil. Tabii ki gerçekleri bize zaman gösterecektir.

Kripto Para Piyasalarında Son Durum

Polkadot geçen Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 54.98 dolar seviyesinden yaklaşık %87 oranından fazla düşüşte. Ayrıca 1 Eylül tarihindeki en düşük seviyesi olan 6.90 dolardan Salı günü 7.64 dolara yükseldi. Piyasa değerine göre 10. sıradaki kripto para birimi, yazı kaleme alındığında son 24 saat içerisinde yaklaşık %4.47 oranında artışla 7.24 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Öte yandan lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) piyasaların en çok çalkantılı olduğu süreç olan Haziran ayından bu yana ilk kez 19.000 dolar seviyesinin altına geriledi. Yaşanan düşüşün ardından kripto para devi bugün küçük çaplı bir toparlanma yaşayarak yatırımcılarının güvenini yeniden kazanmaya çalışıyor. Ayrıca uzun süredir yükseltmesi ile oldukça gündeme gelen Ethereum (ETH), Bitcoin’de yaşanan düşüşten payını aldı. Yazı kaleme alındığında Ethereum son 24 saatte yaşadığı toparlanmalar ile 1.645 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar