Popüler Analist Uyardı! Bitcoin Yeni Bir Ralliden Önce Bu Seviyeleri Görebilir

09:40
31 Aralık 2021
Popüler Analist Uyardı! Bitcoin Yeni Bir Ralliden Önce Bu Seviyeleri Görebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) yeni zirvelere yükselmeden önce bir sonraki destek seviyesi testinde başarısız olabileceğini belirtti.

Bitcoin Yeniden Bu Seviyeye Gerileyebilir

Yeni bir strateji oturumunda lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) yönelik tahminlerini paylaşan DataDash sunucusu 489.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in kısa vadeli görünümünün bazıları için güçlü görünse de, 2022’nin ilk çeyreğinde yeni bir artış başlatmandan önce BTC‘nin 35.000 dolar seviyesinin altına düşmesini beklemeleri gerektiğini belirtti.

Ünlü analist yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Teknik analiz yapan çoğu insanın, 45.000 dolarlık aralığı tekrar test etmenin birden fazla işlem gününden sonra size göstereceğini düşünüyorum, yükselen bir destek seviyemiz var ve bu harika.

Ama dürüst olmak gerekirse, ilk büyük sıçramamızı yaptık, daha yüksek bir düşük ayarlamadık…

Bu gerçekten iyiye işaret değil.

Bu nedenle, birkaç hafta önce bu dezavantaja sahip olmamıza rağmen, önümüzdeki birkaç gün içinde başarısız bir şekilde trend çizgisinin altına düştüğümüzde burada oynayacağından inanılmaz derecede eminim. Destek sağlamak ve bu muhtemelen bizi [30.000-35.000 dolar aralığına] aşağı inmeye ve bir süre konsolide etmeye yönlendirecek.”

BTC Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Güncelleyecek

Merten’e göre, piyasa değeri bakımından en büyük kripto para biriminin gelecek yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gören bir kurtarma aşamasını başlatması gerekiyor.

“Uzun vadeli eğilim, iyimser. Daha önceki bir direnç aralığıyla artan bir destek aralığında yüksek temel desteği oluşturuyoruz…

Uzun vadede, bu, BTC için değerlemede gerçekten sıçramaya başlayabileceğimiz, piyasa değerinin bu yüksek diplerde yerleşmeye başlayabileceği ve gerçekten daha yüksek gidiş trendine başlayabileceğimiz o bahar temelini oluşturuyor. Hedefimiz 2022’ye kadar 150.000-200.000 dolarlık bir fiyat bandına ulaşmak ve Bitcoin‘e multi-trilyon dolarlık bir değerleme sağlamak.”

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre son 24 saatte %1.10’luk bir artışla 47.276 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar