Reklam

Popüler Analist Açıkladı: ETH, BTC’ye Karşı Yüzde 200 Artacak!

Piyasanın popüler isimlerinden bir kripto stratejistine göre Ethereum, Bitcoin karşısında yüzde 200 değer kazanma potansiyeline sahip.
12:08
16 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasanın popüler isimlerinden kripto stratejisti Michaël van de Poppe, yaptığı açıklamalarda altcoin’lerin volatil bir dördüncü çeyrek geçirebileceğini dile getirdi. Ancak analiste göre Ethereum Bitcoin’den kat be kat daha iyi performans gösterecek.

ETH, BTC Karşısında %200 Artacak

Kripto stratejisti Michaël van de Poppe Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamalarda, Ethereum’un önümüzdeki aylarda Bitcoin karşısında %200 artış yaşama ihtimali olduğunu dile getirdi.

Bu açıklamasına ek olarak Van de Poppe, Bitcoin’in Aralık ayına kadar piyasada hakim konumda kalabileceğini ve tarihsel olarak Aralık ayının altcoin’ler için iyi geçtiğini de ifade ediyor. Analist konuyla ilgili olarak, “Aralık genellikle altcoin satın almak için en iyi dönemdir.” sözlerini kullanıyor.

Analiste göre eğer tarih tekerrür ederse, Ethereum Bitcoin karşısında büyük bir harekete geçebilir ve bu da ETH’nin BTC karşısında %200 artış yaşamasını sağlayabilir. Ancak bu noktada Bitcoin yükselişi sürerken altcoin’lerin yatırımcılarının dikkatli olması gerekiyor.

Altcoin’ler BTC’yi İzleyecek

Van de Poppe yaptığı açıklamalarda, kısa süreliğine altcoin’lerde düşüşler yaşanabileceğini düşünse de eninde sonunda altcoin’lerin Bitcoin’i takip edeceklerini ifade ediyor. Buna ek olarak analist, Bitcoin ile ilgili yaptığı fiyat değerlendirmesinde de BTC’nin yakın zamanda 70.000 doları test edebileceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar