Popüler Altcoin, Balinaların Radarına Girdi: İşte Güncel Veriler ve Metrikler!

Kripto analitik firması Santiment, popüler altcoin'de son haftalarda kaydedilen alım satımlarına ilişkin çeşitli verileri paylaştı.
18:45
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftaya düşüş ile başlayan kripto para piyasası, son günlerde yeniden yükseliş yönlü bir ivme yakaladı ve Bitcoin (BTC) kaydettiği son değer artışlarının ardından 25.000 dolar seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,11 trilyon doları aşarken, piyasadaki çoğu altcoin de yönünü yeniden yukarı çevirdi. Kripto analitik firması Santiment ise yakın dönemde kaydedilen alım ve satım işlemlerine ilişkin kritik verileri paylaştı.

Güncel Veriler, MATIC Adına Hangi Yöne İşaret Ediyor?

Kripto analitik firması Santiment, son dönemlerde gerçekleşen MATIC alım-satımlarına ilişkin çeşitli verileri paylaştı ve güncel metriklere dikkat çekti. Santiment’in paylaştığı güncel on-chain verilerine göre cüzdanında 10 milyon adet ile 100 milyon adet arası MATIC bulunduran adresler, son dönemlerde 55 milyon adetten fazla ek MATIC alımı gerçekleştirdi. Santiment, cüzdanında 10 milyon adet ile 100 milyon adet arası MATIC bulunduran adreslerin gerçekleştirdiği satın alımların, yükseliş beklentilerini arttırabileceğini ve popüler altcoin’de yeni bir yükselişe etki edebileceğini ifade etti. Öte yandan Santiment’in dikkat çektiği verilerin yanı sıra MATIC de son 1 aylık zaman dilimi içerisinde yükseliş yönlü bir ivme yakaladı ve 1,02 dolar seviyelerinden 1,38 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %10’a yakın bir yükseliş kaydederek 25.000 dolar fiyat seviyelerine önemli ölçüde yaklaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki yükselişin de etkisiyle yönünü yeniden yukarı çevirdi. Kripto para piyasasının toplam değeri de 1,11 trilyon doları aştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar