reklamı kapat

Pompliano: “Facebook’u Hafife Almayın!”

Facebook'un kripto paralara adım atması kullanıcılar arasında konuşuluyor.
23 Aralık 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Bitcoin’in (BTC) aman vermez savunucusu ve bankaların büyük düşmanı Anthony Pompliano geçtiğimiz günlerde Facebook’a destek vermesiyle kripto severleri şaşırttı. Merkezi bir şirket Facebook birçok Bitcoin severin antipatisini kazanmasıyla biliniyor. Ancak “Pomp” takma adıyla da anılan ünlü ismin bu konuda söyleyecekleri var.

Bilindiği üzere dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından Facebook kendi kripto varlığını başlatmayı planlıyor. Bloomberg tarafından duyurulan bu haber geçmişte kripto topluluğunda geniş yankı uyandırmıştı. Kimliği açıklanmayan bir kaynağa göre henüz ilk aşamalarında olan bu proje kapsamında ABD dolarına dayandırılan sabit fiyatlı bir kripto para meydana getirilecek. Bu kriptonun Facebook’a ait mesajlaşma platformu WhatsApp’te kullanılacağı ifade ediliyor. Haberin kaynağına göre WhatsApp’e entegre edilecek yeni kripto para Hindistan’daki 200 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Hindistan’da hızlı, düşük masraflı ve kolay kullanımlı havale işlemlerine duyulan ihtiyacın gittikçe arttığına dikkat çekiliyor.

Kripto topluluğundaki bazı isimler Facebook’un sabit fiyatlı kripto para çıkaracağı söylentilerine karşı şüpheci bir yaklaşık sergiliyor. Angus Crespigny’ye göre şirketin bu alana adım atması “kripto” ve “Blockchain” kelimelerinin değerini azaltacak bir etki yapabilir. Toplulukta Crespigny gibi düşünen birçok uzmanın bulunduğunu söylenebilir.

Öte yandan Anthony Pompliano kullanıcıların “Mark Zuckerberg’ü asla hafife almamalarını” ifade ediyor. Morgan Creek Digital adlı şirketin kurucusu olan Pomp eskiden Snapchat ve Facebook’ta çalışmıştı. Pomp’a göre Facebook’a yönelik çıkan söylentilerde ifade edilenler “milyarlarca insanın hayatını değiştirebilecek ve küresel olarak etkili bir ürünü” meydana getirebilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.