reklamı kapat
  • BTC  :  33.842,09 ₺
  • ETH  :  2.182,94 ₺
  • BCH  :  3.894,26 ₺
  • XRP  :  2,76 ₺
  • BTC 33.842,09
  • ETH 2.182,94
  • BCH 3.894,26

Polybius Bank ICO Token Satışı Başladı

9 Haziran 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Polybius CryptoBank Project’in arkasındaki Estonya merkezli kuruluş Polybius Foundation’ın ICO’su 31 Mayıs 2017 tarihinde başladı.

Bu toplu satış neden bu kadar önemli? Buna şöyle bir cevap verebiliriz: Sektörün gelişimine katkıda bulunmak isteyen kripto para yatırımcıları ve tutkunları için büyük bir fırsat sunmaktadır. Proje, finansal piyasanın verimliliğini yoğun bir dijitalleştirme çalışmasıyla kökünden değiştirerek dijital kimlik tespiti, finans, elektronik ticaret alanlarında en son teknolojiyi getirmeyi amaçlamaktadır.

Polybius’un Cryptobank projesinin Nesnelerin İnterneti, dağıtımlı defterler, Büyük Veri gibi son teknolojileri kullanarak finansal operasyonları geliştirmesi beklenmektedir. İlgili bir kullanıcı iseniz bu teklifler size ödeme kurumlarının veya ticari bankaların sunamayacağı hizmetler sunmaktadır. Projenin modeli fiziksel konumun görünür olmasını, kimlik doğrulama için personele sahip olmayı ve bireysel kullanıcılarla bireysel işler için ödeme hizmetlerini gerektirmez; ortadan kaldırır.

Daha basit bir şekilde ifade etmek gerekirse, proje geleneksel bankacılık sistemine karşı bir alternatif sunmaktadır. Polybius geleneksel bankacılık sisteminin düşük entegrasyon oranı ve yüksek masraflar sebebiyle artık yetersiz kaldığını düşünmektedir. Şirketin resmi sözcüsü Edgar Bers’e göre kimlik doğrulama, kimlik işlemleri, yazmanlar, menajerler ve analistler ile uğraşan insanlar başta olmak üzere oldukça fazla sayıda kişi, aslında ödememesi gereken bir sürü masraf ödemektedir. Projeyle şirket, kullanıcılarına geleneksel ve çağdaş elektronik ticaret ve bankacılık hizmetlerinin bir birleşimini sunarak geleneksel bankacılık modelini bir adım öteye taşımıştır.

Polybius masrafları verimli bir şekilde azaltan ve tasarrufu mümkün parayı artıran blockchain temelli, yeni merkezsiz teknolojiler getirmektedir. Polybius’un geleneksel fon toplama kampanyası yerine ICO toplu fonlamasını tercih etme sebeplerinden biri ekstra fonlar ve potansiyel tasarrufların projeye yöneltilerek ve geliştiricileri direkt olarak projeye katarak daha iyi bir yatırım olanağı oluşacağına inanmasıdır. Buna ek olarak, ICO ve token’lerle bağlantılı olan smart contract’ler token sahipleri ve platform arasında uzun süreli bir ilişki başlatır.

Token’lerle kullanıcılar kendi paylarının ödemesini kâr payı olarak alabilecektir. Token’lerin üretildiği ethereum blockchain’i yatırımcılar için kriptotoken’leri depolama, yönetme ve işlemeyi daha basit bir hâle getirirken bir yandan da güvenliğin en üst düzeyde olmasını sağlar. Polybius tekrar dağıtılan kârın yüzde 20’sinin her finansal yılın sonunda token sahipleri arasında orantılı olarak dağıtılacağını duyurmuştur.

Şimdi tüm gözler 25 milyon dolar yatırım almayı hedefleyen ICO’da. Şu ana kadar toplamda 14 milyon dolara yakın bir miktar toplandığını belirtmekte fayda var. ICO’ya katılım için burayı tıklayabilirsiniz.

Twitter Facebook Slack Telegram

loading...