X


Polkadot (DOT) Neden Yükseliyor? Son Müjdeyle Birlikte ATH Gelebilir!

Bu tarih hayati öneme sahip, yükseliş yeni bir rekoru getirebilir. Başlangıç tarihine dikkat!
22:50
13 Ekim 2021

Bugün %20’nin üzerinde değer kazanan Polkadot (DOT) önemli bir haberi fiyatlıyor. Yazı hazırlandığı sırada %20,60 yükselişle 41,44 dolardan Polkadot (DOT) alınabiliyor. İnternet sitemiz üzerinden sık sık Polkadot (DOT) parachain müzayedelerinin fiyata olumlu etki edebileceğinden bahsetmiştik. Bugün de bu durum yaşanıyor. Polkadot, yönetim oylamasından sonra parachain müzayedelerini başlatacak.

Polkadot (DOT) Yatırımcılarına Müjde

İlk müzayede serisi 11 Kasım’da başlayacak ve 9 Aralık’a kadar devam edecek. Polkadot, blockchain‘in on-chain yönetişim konseyi üyelerinin oybirliğiyle onayını takiben 11 Kasım’da parachain müzayedelerini başlatmak için bir program hazırladı. Haber, beş yıl önce yayınlanan teknik incelemenin son temel teknik unsurunu yerine getirdiği için önemli bir başarıya işaret ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Parachain nedir diyebilirsiniz. Parachain’ler Polkadot ağının yanında yanal olarak çalışan (paralel ağ/chain) benzersiz şekilde ayırt edici katman-1 blok zinciri platformlarıdır. Polkadot kurucuları Gavin Wood ve Robert Habermeier, Polkadot‘un artık ilk kez parachain, açık artırma ve kitle kredisi uygulamak için teknik yeteneklere sahip olduğunu doğruladı.

Bir Aydan Daha Az Zaman Kaldı

Bu haberin uzun süredir bekleniyor olması kripto para yatırımcıları arasında ciddi bir coşkuya sebep oldu. Fiyat için son derece önemli olan bu katalizör önümüzdeki haftalarda daha ciddi yükselişlere de kapı aralayabilir. Bu yüzden yeni ATH için hazır olmakta fayda var.

Yakın zamanda 11 parachain Kusama ağında başlatılmıştı. Bu müzayedeler yoğun ilgi görmüş ve sonucunda 50 bine yakın benzersiz adrese ulaşılmıştı.

Parity Technologies Halkla İlişkiler Başkanı Peter Mauric şunları söyledi:

“Kusama, çekirdek Polkadot protokolünü oluşturan ekiplere, parachain ve onları oluşturan topluluklara teknolojilerini ve ekiplerini canlı ortamda test etme fırsatı vermek için başlatıldı. Birkaç pürüz olsa da artık ana ağa geçiş için her şey hazır gibi görünüyor”.

Neredeyse 5 yıldır beklenen bu gelişme artık Polkadot (DOT) üzerinden direkt parachain müzayedelerine başlanması anlamına geliyor. Bu durum müzayedeyi kazanacak ilk projelere büyük popülerlik getirecektir. Kısa vadeli fırsatları kovalayan yatırımcılar müzayede de favori olan projeleri mutlaka detaylı şekilde incelemelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar