X


Polars (POL) Blockchain Tabanlı Tahmin Piyasası HECO Zincirinde Başlatıldı

18:40
24 Kasım 2021

Çok zincirli tahmin pazarı Polars, ana ağının HECO Zinciri ve Binance Akıllı Zinciri üzerinde başlatıldığını duyurdu. Polars, tahmin pazarı endüstrisindeki boşlukları düzeltmeyi ve kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Dönüm noktası niteliğindeki adımı duyurmak için Polars ekibi, HECO Zincirinde 300 bin dolarlık ödül havuzuyla bir işlem yarışması düzenliyor. Katılımcılar aynı zamanda, nadir bulunan, NFT’ler ile ödüllendirilme şansına da sahipler.

Polars Mainnet Başladı

Tahmin pazarlarını rahatsız eden zorlukları ortadan kaldırmaya ve kullanıcılara yepyeni bir deneyim sunmaya odaklandığını iddia eden blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir tahmin pazarı olan Polars, HECO Zincirinde ana ağını başlattı.

Dağıtık defter teknolojisinin benimsenmesi; tahmin sonuçlarının manipülasyonu, şeffaflık ve güven eksikliği de dahil olmak üzere tahmin pazarlarının büyümesini sınırlayan çok sayıda sorunu sınırlamayı başarmış olsa da, şu anda var olan çok sayıda blok zinciri tabanlı tahmin piyasası, yine de kullanıcılara en iyi deneyimleri sunmuyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Polars ekibi ise geleneksel tahmin modelinde devrim yaratmak için tasarlanmış yenilikçi bir sistemi başarıyla oluşturduğunu iddia ediyor.

Polars ekibi konuyla ilgili yaptıkları açıklamalarda, “Merkezi olmayan finans endüstrisinde tahmin pazarlarının karşı karşıya olduğu derin ve uzun süredir devam eden bir sorun var. Tahmin olayının popülaritesine dayanan bir likidite ve işlem hacmi kısır döngüsüdür. Kullanıcılar genellikle popüler olmayan olaylar için tahminlerde bulunma konusunda isteksizdir ve likidite sağlayıcıları popüler olmayan olaylara likidite eklemek için acele etmezler, bu da yine kullanıcıların yüksek slippage nedeniyle tahmin yapma isteksizliğine yol açar…” sözlerini kullanıyor.

Polars bu noktada sürekli konsantre likiditeye sahip bir dizi token oluşturduğunu söylüyor. Bu polar token’ların fiyatı, kullanıcılar tarafından tahmin edilen çeşitli gerçek dünya olaylarının sonucundan sürekli ve tutarlı bir şekilde etkilenecek.

Ekip bu durumu, “Polars platformundaki tüm etkinlikler, popülerliğinden bağımsız olarak aşırı likiditeye sahip. Aynı şekilde Polar token fiyatları, kullanıcıların tahminde bulunup bulunmadıklarına bakılmaksızın sürekli hareket eder. Bu yenilikçi havuzlama sistemi, kullanıcılara sonsuz arbitraj fırsatları sunar. Polars’ı DeFi alanındaki en likit ve yüksek işlem hacmi tahmin pazarı yapan şey budur.” sözleri ile açıklıyor.

Polars Konsepti

Polars platformunda iki büyük takım vardır: ‘Beyaz Takım ve Siyah Takım’. Her iki takımın da ilgili ada sahip bir token’ı vardır (Beyaz token ve Siyah token). Beyaz takım tarafından tahmin edilen gerçek dünya olayları tam olarak tahmin edildiği gibi gerçekleştiğinde, Beyaz token’ın değeri artarken Siyah token’ın değeri düşer ve bunun tersi de geçerlidir. Aynı mekanizma Siyah token için de geçerlidir, ancak her iki tokenin toplam teminatı her zaman sabit kalır.

Polars kullanıcıları, spor, siyaset, döviz kurları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere gerçek dünyadaki çok çeşitli etkinliklere oy verebilir. Platformda her gün düzinelerce etkinlik gerçekleşir ve polar token’larının fiyatı da sürekli hareket halindedir ve kullanıcılar için işlem, arbitraj, tahminler ve likidite sağlanması için fırsatlar yaratır.

Polars’ın Şimdiye Kadarki Yolculuğu

Hack ve soygunların hızla DeFi dünyası ile eş anlamlı hale geldiği bir zamanda Polars ekibi, çok yüksek güvenlikli bir platform oluşturmak için ciddi çaba sarf ettiklerini ifade ediyor.

Özellikle geçen Mayıs ayında Polars, platformunu beta testi için halka açtı. Ekip, etkinliğin dünyanın dört bir yanından 30 binden fazla kişiyi çektiğini söylüyor. Test sürecinin bir parçası olarak ekip, 10 binden fazla katılımcıdan 10 gün içinde 800 milyon dolarlık işlem hacmi yaratan son derece başarılı bir işlem yarışması düzenledi.

Başarılı bir beta test etkinliğinin ardından katılımcılardan geri bildirim alındı ​​ve gerekli iyileştirmeler yapıldı. Temmuz 2021’de de Polars akıllı sözleşmelerinin tamamı Zokyo tarafından denetlendi.

Denetçilerin tavsiyelerine uygun olarak Polars, havuz sistemi de dahil olmak üzere platformunda çok sayıda yükseltme yaptı. Ayrıca 400 milyon Polars token’ını yakarak token ekonomisini de yeniledi.

Ekip ayrıca bir POL staking ve farming sistemi ve ekibin platformda oluşturulan ücretlerle fazla Polars token’larını geri almasını sağlamak için tasarlanmış bir Polars token geri satın alma ve yakma mekanizması da entegre etti. Polars yönetimi, projeyi daha merkezsiz hale getirmek için merkezi olmayan özerk bir organizasyona (DAO) dönüştürüldü.

Son olarak, ekip Polars platformunu yeniden tasarladı ve bir tavsiye ve hata ödül programı entegre etti.

300 Bin Dolarlık Ticaret Yarışması

Polars platformu artık HECO Zinciri ana ağında yayındayken, HECO test ağında 300 bin dolarlık ödül havuzuyla yeni bir ticaret yarışması düzenlenecek. Ekip, rekabetin kullanıcıların Polars’ın işleyişini deneyimlemelerini ve sayısız özelliklerinden yararlanmalarını sağlayacağına inanıyor.

Ekip, 300 bin dolarlık ödül havuzunun yüzde 30’unun bir airdrop yoluyla katılımcılara dağıtılacağını, kalan yüzde 70’inin ise en iyi 100 PnL kullanıcısına gideceğini söylüyor.

Önümüzdeki aylarda Polars, Near Protocol’den başlayarak daha fazla blok zinciri ağında kullanıma sunulacak. Ekip ayrıca, gelişmekte olan projelere Polars’ta yaşama şansı vermek için Polars Launchpad’i piyasaya sürmeyi planladığını söylüyor.

WebsiteYouTubeMedium

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Arif
    2 ay önce

    Mine network geliyor herkese tavsiye ederim $MNET token

    7