X

Polars Ekibi Testnet’ini Başlattı: Beta Teste Katılan Kullanıcılar Ödüllendiriliyor

10:05
6 Mayıs 2021

Defi endüstrisi son 2 yılda o kadar büyüdü ki, tüm projeleri ve projelerin son başarılarını takip etmek neredeyse imkansız. Bu nedenle en iyi çözüm, güçlü bir ekiple ve sadık bir toplulukla gelecek vaat eden birkaç fikre odaklanmaktır.

Örneğin, bir kullanıcının tahminlerde bulunmasına ve Polar token fiyatındaki değişimden para kazanmasına olanak tanıyan Polars platformuna bir göz atalım. Son zamanlarda Polars ekibi, Ethereum rinkeby testnet üzerindeki protokolün beta testini başlattı.

Son test turu, platforma alışma sürecini hızlandırmak için birden fazla aşamaya bölünecektir. Şu anda platformun beta testine 25 binin üzerinde kullanıcı katılıyor. Bu kadar yüksek bir ilgi, katılımcıların ödül almaya uygun olmasıyla açıklanabilir. Ancak daha ileri gitmeden önce Polar token’ının arkasındaki fikrin ne olduğu ve Polars geliştiricilerinin uzun vadeli hedeflerinin ne olduğuna bakılmalı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Birkaç kelimeyle Polars modelinde yin ve yang gibi iki karşıt takım vardır. Bir tarafta beyaz token’lı bir Beyaz takımımız ve diğer tarafta siyah token’lı Siyah takım var. Her iki takım da döviz kurları, spor etkinliklerinin sonuçları, politik olaylar gibi durumlar hakkında tahmin belirtir ve kaybedenin token’ı düşerken kazananın token’ı yükselir. Her iki token’ın toplam fiyatının da değişmediğini belirtmekte fayda var.

Polars’ı Rakiplerinden Farklı Kılan Nedir?

Platform, tahmin piyasasını rahatsız eden ve uzun zamandır var olan bir sorunu çözüyor: Düşük likidite. Bir çift kutupsal token çerçevesinde, birkaç paydaşın çıkarları her an kesişiyor ve böylece likidite artıyor.

Ayrıca etkinliği teşvik etmek için Polars ekibi bir komisyon dağıtım sistemi ve Verim Çiftliği mekanizmaları geliştirdi.

Test Süreci Nasıl Çalışıyor?

Polars’ın test süreci şu adımlarda açıklanıyor:

  • Test uzmanlarının listesine kaydolun. Kayıt için bağlantı Telegram grubunda bulunuyor.
  • Polars platformuyla etkileşim kurarken sonraki adımlarda kullanılacak olan USDC’yi (TUSDC) test edin..
  • ADIM 1’de, BWT jetonunun likiditesini (siyah ve beyaz kutup token’larının toplam fiyatının token’ı) oluştururken, temel havuzla etkileşime girmeniz gerekecektir.
  • ADIM 2’de ikincil havuz (Liquid Havuzu) ile etkileşime davet edileceksiniz. Daha net bir şekilde, BEYAZ ve SİYAH token’ları ayrı ayrı oluştururken, alınan token’ları temel BWT havuzuna koyacaksınız. Ek olarak, Polar token alım satım işlevini test edebileceksiniz.
  • ADIM 3’te geliştiriciler, polar token’larının (BEYAZ ve SİYAH) fiyatındaki değişikliği test edecekler.
  • ADIM 4’te, Balancer havuzunun bir çatalı olan işlem havuzuyla etkileşime gireceksiniz.
  • 5. ADIM’da, farming sözleşmesi ile etkileşime geçme, ikincil ve işlem havuzlarından bir token havuzu oluşturmanın zamanı gelecek. Böylece, test POL token’larında ödüller alabileceksiniz. Son olarak alınan POL token’ları, kullanıcının staking akıllı sözleşmesine koyacağı ve Polars platformunun komisyonlarının bir kısmını alacağı Incentives sözleşmesine konulabilir.

5 adımı tamamladıktan sonra MVP beta testinin kavramsal aşaması başlıyor. Bu noktada, test ağı kullanıcıların tahmin yürütebileceği etkinliklerle dolu. Kullanıcılar bir testnet yarışmasına katılmaya teşvik ediliyor. Bir hafta içinde en çok test fonunu elde eden test uzmanları, gerçek POL kontrol token tahsisatı alıyorlar.

Beta testine katılmanın faydaları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • POL yönetim token’larının ön satışına erişim
  • Uniswap’te listelendikten ve ana ağı başlattıktan sonra POL kontrol token’larına airdrop için uygunluk

Polars Protokol Kontrol Simgesi (POL), sahiplerin platformda oylamaya katılmalarına, platform ücretlerinin %30’unu kazanmalarına olanak tanıyor.

Çok sayıda test uzmanına rağmen beta testine hala katılabilir ve POLARS platformunun sunduğu tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar