X


POA Coin Nedir?

POA coin, POA ağının yerel token’ı veya kripto parasıdır. 
11:04
14 Kasım 2020

POA coin, POA ağının yerel token’ı veya kripto parasıdır. POA ağında POA coin, işlem amaçları, işlem ücretleri ve doğrulayıcılar için bir ödül mekanizması olarak kullanılıyor. DopeRaider gibi DApp’ler, oyun içi satın alımlar ve işlem maliyetleri için POA’yı kullanırken, Geon gibi diğerleri, kullanıcılara kendi oyun içi token’larını sağlarken gas fee’ler yani işlem ücretleri için POA’dan yararlanıyor.

POA Nedir?

POA, bir grup güvenilir doğrulayıcı tarafından güvence altına alınan otonom bir ağdır. Ağdaki tüm onaylayıcılar Amerika Birleşik Devletleri noterleridir ve bilgileri halka açıktır. Bilinen bu dağıtılmış onaylayıcılar grubu, ağın hızlı ve ucuz işlemler sağlamasına izin veriyor.

POA organizasyonu ayrıca ekosistem genelinde birlikte çalışabilirliği, altyapıyı ve şeffaflığı iyileştirmek için ürünler ve araçlar geliştiriyor. Bunlar arasında açık kaynaklı bir kaşif olan BlockScout, çok zincirli bir varlık aktarımı çözümü olan TokenBridge bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamalara göre tüm POA Projeleri, benzersiz logolar oluşturmak için Identicon’u kullanıyr. Proje renk şemasıyla birlikte proje adının bir karması, her projenin görsel kimliğini oluşturmak için kullanılıyor. Bu, her projenin benzersizliğini vurgularken tutarlılık yaratıyor.

Bunlara ek olarak POA coin, POA Ağının yerel para birimi olarak faaliyet gösteriyor ve ağdaki işlemler ve ücretler için kullanılıyor. Ayrıca POA20, Ethereum ana ağında kullanım için bir ERC20 token’ı olarak hizmet veriyor.

TokenBridge ile POA, blok zincirlerinin birbirine bağlanmasına ve etkileşime girmesine öncülük ediyor. Çapraz zincir TokenBridge çözümleri, Mayıs 2018’den bu yana Ethereum tabanlı ağlar arasında varlık transferlerini kolaylaştırarak birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sağlıyor.

POA’nın kullanım durumları ise şu şekilde sıralanıyor:

  • POA Network, Ethereum DApps ve geliştiriciler için bir ölçeklenebilirlik çözümü sunuyor. Bu da tutarlı, yüksek performanslı bir ortam, 5 saniyelik blok süresi, saniyede 60 işlem ve minimum işlem ücretleri anlamına geliyor. Bu durumun oyun geliştirme ve kullanıcı deneyimi için ideal olduğu ifade ediliyor.
  • Topluluk para birimleri (CC), yerel toplulukların mal ve hizmet ticareti yapmak için kullanabileceği, kuponlara benzer şekilde, yerel olarak oluşturulmuş para birimleridir. CC’ler, ulusal para birimine erişimin sınırlı olduğu marjinal topluluklarda kullanılmak üzere yaratılıyor. CC’ler kırsal alanlardaki küçük topluluklar ve köyler arasındaki ticareti artırıyorlar, iş yaratıyorlar ve bu programların uygulandığı bireyler için gıda güvenliğini iyileştiriyorlar.
  • Kauri, Medium web3’e benzer, merkezi olmayan bir makale havuzudur. Kullanıcılar makaleler, eğitimler ve belgeler oluşturur ve bunları platformda yayınlıyor. Bir kullanıcı Kauri ile bir makale oluşturduğunda, bu makale IPFS’de saklanıyor. Yazarın adı, makale kimliği ve IPFS karması gibi meta veriler daha sonra sahiplik ve oluşturma zamanını kaydetmek için zincir üzerinde işleniyor.
  • POA, POA Ağında bulunurken, çoğu büyük ölçekli merkezi olmayan finans uygulamasına yalnızca Ethereum ana ağından erişilebiliyor. Bu hizmetlere erişmek için POA, POA20’ye köprülenebiliyor ve ana ağda kullanılabiliyor.

POA Coin Yorum

POA Coin yorumlarına bakıldığı zaman POA’nın uzun vadeli bir yatırım olarak görüldüğü ifade ediliyor. Özellikle DeFi token’larında yaşanan artışlar sonrasında dikkat çektiği görülen POA coin, yatırımcılardan pozitif yorumlar alıyor gibi görünüyor.

Yatırımcıların POA coin ile ilgili beklentilerini anlamak için güncel fiyatlara bakmak faydalı olacak gibi görünüyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre POE token’ın 0,0204 dolar ile işlem gördüğü ve Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00000127 BTC ile işlem gördüğü belirtiliyor. Ayrıca 5.742.883 USD ile piyasa değeri bakımından 660. sırada yer alan POA’nın geri sıralarda olduğu görülüyor.

Bunların yanı sıra POA token’ın 13 Mart 2020’de 0,0042 dolar ile en düşük seviyeyi ve 10 Mayıs 2018’de 0,9524 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte de fayda var. CoinMarketCap verilerine göre 281.447.709 POA’nın dolaşımda olduğu ve toplam arzın kaç POA olacağının bilinmemesi de önemli bir nokta.

POA Coin Nasıl Alınır?

POA Coin işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile satın alınabilir. POA, 18 Aralık 2018 tarihinde Binance’de listelendi. Ancak bu listelenmenin rekor getirmediğini görüyoruz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar