reklamı kapat

PlayMarket 2.0 ICO 8 Kasım’da Başlıyor

14:18
18 Ekim 2017
PlayMarket 2.0, merkezsiz bir Anroid app store’dur. Kripto para türünden ödemelerin kabul edildiği beta sürümünün kullanıma hazır olduğu platform, aynı zamanda ICO geliştirici programı ve kripto borsası olarak hizmet veriyor.

Dürüstlük, şeffaflık ve elverişliliği anahtar kelimeleri olarak belirlemiş PlayMarket smart contracts temelli olup, mobil uygulamalar için geliştirilmiş yeni nesil, sansürsüz bir platformdur. Cyber Russia ve Bitbaza şirketlerinden 350 bin dolar yatırım alan şirket ekibi ekibi, platformu geliştirmek ve çeşitlendirmek için ICO kampanyası düzenliyor. PlayMarket 2.0 platformunun temel amacı geliştiriciler, yatırımcılar ve kullanıcılar için sürdürülebilir bir ekonomik model yaratmak ve mobil aplikasyonlar marketini tokenize etmek için bir standart geliştirmektir.

PMT token’lerinin sahipleri aynı zamanda PlayMarket Fonuna (PMF) da dahildir. Platform üzerinden ICO’sunu yürüten mobil aplikasyonların basılan token’lerinin % 5’i fona aktarılır. Yatırımcılar token’leriyle PlayMarket borsasında (PEX) işlem yapabilir veya token’lerini tutarak şirketin kârından pay alabilir. Token’lerle bunun yanı sıra diğer borsalarda işlem yapılabilir. PMT token’inin ICO’nun ardından diğer borsalarda listelenerek pazarını genişleteceğini söyleyebiliriz.

Proje danışmanları

22 kişilik geniş proje ekibine 4 sükseli danışman eşlik ediyor. Bu isimler arasında en dikkat çekeni şüphesiz kripto para yatırımcısı Chandler Guo. Platformun potansiyelinin oldukça büyük olduğunu kaydeden Guo, uzun zamandır kripto para dünyasında olduğunu ve tecrübelerini bunun gibi projelerin yararına kullanmak istediğini ifade ediyor.

“Yatırım fırsatının yanı sıra PlayMarket 2.0 geliştiriciler için de oldukça dikkat çekici. Geliştiriciler hem kullanıcılar için geliştirdiği uygulamaları platforma yükleyebilir hem de yatırımcılardan alacakları finansal destekle yeni uygulamalar geliştirebilir. Bana sorarsanız PlayMarket 2.0 herkes için ilginç, yeni ve ilgi çekici olabilecek düzeyde, önü açık bir proje.”

Cyber Russia’nın başkanı Roman Povolockiy bir diğer danışman olarak dikkat çekiyor. Oyun prodüktörü ve geliştiricisi olarak bir oyun şirketinde yöneticilik yapan ve geçmişte birçok oyun projesinde yer almış Povolockiy, platformun hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için faydalarına dikkat çekiyor.

2013’ten beri kripto para madenciliği yapan BitBaza kurucusu Artyom Zverev, Google Play’in uygulamalardan yüzde 30 pay aldığına dikkat çekiyor. PlayMarket’ta ise bu oran yalnızca % 1. Bu % 1 de yürüttükleri finansal işlemler sebebiyle node’lara ödeniyor.

“PlayMarket 2.0’da gelirler üyeler arasında paylaşılır. Geliştiricilerin ödedikleri komisyon oldukça cüzi. Üstelik ağın çalışmasını sağlayan node’ların sahipleri de toplam cirodan kendi paylarına düşen parayı alıyor. Tüm bu avantajlar bana göre şu demek: PlayMarket 2.0 projesinde çalışmak, kripto para madenciliği yapmaktan çok daha kârlı olabilir.”

Expert System genel müdürü Ilya Churakov ise son danışman olarak karşımıza çıkıyor.

“Platform, gücünü kişisel özgürlük ve bağımsızlık kavramlarından alıyor. Blockhain’in yaygınlaşmasıyla birlikte merkezi uygulamaların yerini merkezsizler alıyor, buna mobil uygulamalar piyasası da dahil. Geliştiriciler için sunulan fırsatlar, site içi kitle fonlama/kitle yatırım imkânı ve yalnızca % 1 komisyon oranını hesaba katarsak geliştiriciler ve kullanıcılar için bu projenin oldukça ilginç olacağını söyleyebiliriz.”

ICO

PlayMarket 2.0 platformunun ICO’su 8 Kasım 2017’de başlıyor. Platformun para birimi olan PMT token’lerinden toplamda 3 milyon adet basıldı. Bu token’lerin yüzde 75’i yani 2,225,000’u ICO süresince yatırımcılara, yüzde 25’i (750,000) platformun geliştiricisi olan şirket Crypton.Studio’ya ayrılacak. ICO’ya BTC, ETH, ETC, LTC ve DASH türünden ödeme yaparak katılabilirsiniz. ICO döneminde toplanan yatırımların tamamıyla platformun reklamı yapılacak ve platform geliştirilecek.

PlayMarket ve ICO’suna dair daha fazla bilgi almak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

PlayMarketWhitepaperTwitterYoutubeTelegramBlogFacebook

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun