Piyasaya Güncel Bakış: Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) Son Durum!

Kripto para piyasası, Bitcoin'deki değer kayıplarının da etkisiyle haftaya düşüş ile başladı.
10:02
25 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yeni haftaya düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.900 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle günün erken saatlerinde yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 1.525 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,05 trilyon dolara geriledi. Ayrıca piyasadaki volatilite de artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 165 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Decentraland (MANA)

Geçen hafta yükseliş yönlü bir ivme ile yakalayan kripto para piyasası, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle yeniden düşüşe geçti. Son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde 0,88 dolar ile 1 dolar seviyeleri arasında volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden MANA da piyasadaki düşüş ile birlikte yönünü aşağı çevirdi. MANA, son 24 saatte %8,5’lik bir değer kaybı kaydederek 0,91 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı ve piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer kaybı kaydeden üçüncü kripto varlık oldu.

The Sandbox (SAND)

Piyasadaki çoğu kripto para birimi gibi SAND da hafta başlangıcında düşüş yönlü fiyat hareketlerine hız kazandırdı. Geçen hafta volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydeden SAND, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %7’ye yakın bir değer kaybı kaydetti. Kaydettiği bu değer kayıpları ile birlikte SAND, yazının yazıldığı an itibarıyla 1,27 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar