Piyasaya Güncel Bakış: Bu İki Altcoin, Düşüş Eğilimine Meydan Okudu!

Terra (LUNA) ve Ripple (XRP), son 24 saatte kaydettikleri değer artışları ile piyasadaki düşüş eğilimine meydan okudu.
08:26
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Haftayı 47.200 dolar fiyat seviyelerinde tamamlayan Bitcoin, haftalık kapanışın ardından kaydettiği değer kayıpları ile birlikte 46.800 dolar fiyat seviyelerine geriledi. Ethereum ise, 4.000 dolar fiyat seviyelerine ulaşmasının hemen ertesinde yaşadığı düşüş ile tekrardan 3.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, son dönemlerde ABD’den gelen enflasyon haberleri ile birlikte yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlasa da bu yükseliş hareketlerini sürdüremedi ve birçok kez 50.000 dolar direncinden reddedildi. Lider kripto para birimi, bu süreçte 46.000 dolar fiyat seviyelerine geriledi ve kısa vadede önemli ölçüde güç kaybetti. Haftayı 47.200 dolar fiyat seviyelerinde tamamlayan Bitcoin, haftalık kapanışın ardından tekrardan aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak 46.900 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Ethereum (ETH)

Kısa bir aranın ardından yeniden 4.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başlayan Ethereum ise kaydettiği değer artışlarını sürdüremedi ve yeniden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı. Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde 4.000 dolar fiyat seviyelerinden 3.900 dolar fiyat seviyelerine gerileyerek yeniden 4.000 dolar fiyat bandındaki destek seviyesini kaybetti.

LUNA ve XRP Piyasadaki Düşüş Eğilimine Meydan Okudu

Terra (LUNA)

LUNA, son 24 saatlik zaman diliminde piyasadaki düşüş eğilimine meydan okuyan yüksek piyasa değerine sahip iki kripto para biriminden biri oldu. CoinMarketCap verilerine, göre son 24 saat içerisinde ortalama %10’luk bir değer artışı kaydeden Terra (LUNA), 73,2 dolar fiyat seviyelerinden 81,28 dolar fiyat seviyelerine kadar yükseldi.

Ripple (XRP)

Günlük zaman diliminde bir diğer yüksek oranlı değer artışı kaydeden altcoin ise XRP oldu. XRP, CoinMarketCap verilerine göre, 19 Aralık gününün akşam saatlerinde kaydetmeye başladığı yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 0,82 dolar fiyat seviyelerinden 0,90 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar